Повідомити новину

Поширити:

8500 гривень втратив чоловік. Він розповів про те, що знайшов на одному із сайтів оголошення про перевезення в сусідню область, а саме туди треба було потерпілому і поїхати. Він зателефонував до автора допису й обумовив ціну поїздки. Аферист сказав, що обов’язковою умовою є передоплата, й для цього скинув посилання для оформлення поїздки. Насправді це було спеціально створене фішингове повідомлення, за яким чоловік ввів свої банківські дані. У результаті шахрай привласнив гроші з рахунку потерпілого в сумі 8500 гривень.

Відомості про подію працівники поліції внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Зазвичай посилання на фішингові ресурси надходить електронною поштою або у месенджерах. Такі ресурси можуть повністю копіювати дизайн інтернет-магазинів, банків, платформ оголошень, сервісів обміну валют, служб доставки тощо. За посиланням необхідно вказати дані банківської картки (номер та термін дії картки, PIN та СVV-код), а також конфіденційні дані будь-то дата народження, дівоче прізвище матері, логіни та паролі від різних ресурсів тощо.

Аби не потрапити на гачок аферистів, поліція радить не переходити за сумнівними посиланнями; уважно перевіряти URL-адресу, адже один зайвий символ на адресній панелі може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт; нікому не повідомляти дані карти, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів.

Теги: шахраї