gazpostach

Приписав підприємця у хаті і став … корупціонеромНещодавно прес-служба прокуратури області повідомила про суд над головою Надрічнянської сільської ради (Теребовлянський район), який уклав договори з підприємцем, прописаним у нього вдома. «Між головою сільської ради та фізичною особою-підприємцем упродовж 2018 року укладено кілька договорів про закупівлю канцтоварів. Оскільки угоди укладені в умовах реального конфлікту інтересів, бо підприємець зареєстрований за місцем проживання сільського голови, до суду скеровано 7 протоколів про вчинення службовцем корупційного правопорушення», – йдеться у повідомленні.

Суд погодився із позицією прокурора і відповідною постановою визнав сільського голову винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП. На правопорушника накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень.

Сільський голова категорично заперечує про якісь корупційні дії. На суді він не визнав вини і пояснив: з підприємцем – власником магазину канцелярських товарів знайомий з 2010 року. Надрічнянська сільська рада співпрацює з  магазином з 2015 року. Однією з переваг, окрім низьких цін, широкого асортименту та можливості замовляти відсутні товари, є доставлення канцелярських товарів у село. Оскільки в працівників Надрічнянської сільської ради немає транспорту, у тому числі приватного, це було вкрай зручно.

З 2016 року усі договори Надрічнянської сільської ради публікують на майданчику «E-TENDER» електронної системи публічних закупівель ProZorro.

Сільський голова пояснив, що, й справді, з серпня 2017 року підприємець зареєстрований у його будинку, але він там не проживає і ніколи не проживав. Це було зроблено для того, щоб підприємець сплачував податки до сільського бюджету.

Як тільки приписав у хату, відразу ж поінформував на сесії депутатів про конфлікт інтересів. Протокольним рішенням було вирішено: «Усі наступні укладені договори між Надрічнянською сільською радою та фізичною особою-підприємцем публікувати на майданчику «E-TENDER» електронної системи публічних закупівель ProZorro». Невдовзі після винесення цього протокольного рішення Надрічнянська сільська рада відновила закупівлі канцелярських товарів у підприємця.

На суді сільський голова пояснював: реєстрація місця проживання підприємця забезпечила можливість надходження до місцевого бюджету 8 520 гривень, в той час, як на канцтовари витрачено 10 500 гривень, і це без врахування зекономлених коштів на транспорт. Фактично 85 відсотків витрат було перекрито надходженням до бюджету, а отже, йдеться не про негативні, а надзвичайно позитивні наслідки.

Втім, такими аргументами суд не переконав. Схоже, що сільський голова оскаржуватиме судове рішення до апеляційної інстанції. Чим завершиться ця справа, «Свобода» повідомить читачів.

 

Ольга КУШНЕРИК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*