gazpostach

Професійні захворювання на підприємствах слід попереджати

У конференц-залі Тернопільської університетської лікарні відбулася науково-практична конференція на тему «Проблеми професійного здоров’я, оцінки професійних ризиків, виявлення та попередження

професійних захворювань на підприємствах Тернопільської області».

На захід  запросили заступників головних лікарів лікувально-профілактичних закладів області з поліклінічної роботи, голів комісій із проведення медичних оглядів, фахівців, відповідальних за організацію, проведення та оформлення результатів медичних оглядів працюючих  у  шкідливих та важких умовах праці (згідно з вимогами наказу МОЗ від 21 травня 2007р. №246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій»).

Щодо державної політики України в сфері охорони та гігієни праці, спрямованої на створення безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам і професійних захворюванням, що  базується на принципах, основними з яких є пріоритет життя і здоров’я працівників, повна відповідальність роботодавця за створення без­печних та належних умов праці, комплексне вирішення завдань із охорони та гігієни праці, соціальний захист працівників, повне відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також проведення за рахунок роботодавця трудових медичних оглядів доповіла начальник управління Держпраці

у Тернопільській області Н.О. Рус.

Про  те, що медичні огляди працівників, особливо тих, які мають шкідливі та небезпечні умови праці,  і це є вагомою частиною діяльності закладів охорони здоров’я області, яка направлена на оцінку показників стану здоров’я працівників, раннє виявлення та профілактику професійних і професійно зумовлених захворювань, своєчасне лікування хворих та їх оздоровлення, що відіграє важливу роль у  збереженні трудового потенціалу підприємств, говорив начальник управління охорони здоров’я  Тернопільської ОДА В.Г. Богайчук.

Роль трудових медичних оглядів у реалізації сучасної концепції медицини праці щодо оцінки ризиків здоров’ю працюючих в умовах дії шкідливих і небезпечних виробничих факторів окреслив начальник відділу  з питань гігієни праці управління Держпраці у Тернопільській області О.П. Бандура.

Про шкідливі виробничі чинники та проблемні питання медицини праці та профпатологічної служби в сучасних умовах розповів професор, завідувач кафедри загальної гігієни та екології Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського М.О. Кашуба; про причини,  основи профілактики та порядок встановлення і підтвердження діагнозу професійного захворювання в умовах реалізації принципів медичної реформи  – доцент кафедри внутрішньої медицини з професійними хворобами Тернопільського державного медичного університету  ім. І.Я. Горбачевського Л.П. Боднар; про  роль трудових медичних оглядів в системі управління охороною праці, попередженні та розслідуванні нещасних випадків та аварій на виробництві – начальник відділу нагляду в АПК, СКС на транспорті і зв’язку управління Держпраці

у Тернопільській області П.Є Гичка.

На науково-практичній конференції начальник управління дирекції Фонду соціального страхування України у Тернопільській області Ф.В. Бортняк поінформував присутніх про реалізацію прав застрахованих осіб на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг у випадку встановлення професійного захворювання. А заступник головного лікаря Тернопільської університетської лікарні з поліклінічної роботи  І.Г. Синиця  провела критичний аналіз оперативних інформацій закладів охорони здоров’я області за результатами медичних оглядів, згідно з вимогами наказу МОЗ від 21.05.2007р. №246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

Технічний інспектор праці Тернопільської обласної

ради профспілок М.М. Марчук вів мову про роль професійних спілок в оздоровленні умов праці, попередженні захворюваності працівників, розслідуванні випадків професійної патології.

На завершення науково-практичної конференції відбулося  обговорення усіх доповідей та підведення підсумків.

 

 

Галина ВАНДЗЕЛЯК

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*