gazpostach

Празник у ДубівцяхУ Дубівцях на празник-свято

Людей у храм прийшло багато,

Хоч і буденні були дні,

Молилися й дорослі, і малі,

Владику щиро зустрічали

І короваєм пригощали.

Щороку в Дубівцях храмовий празник собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил Безтілесних відбувається велелюдно. Величаво лунають церковні дзвони, сповіщаючи, що у селі – велика радість. Цьогоріч громада, незважаючи на робочий день, чисельно зібралась у рідному, виплеканому парафіянами храмі в очікуванні приїзду архієрея.

Дубівчани вдячні Всевишньому, бо могли б нині й не радіти цій події. Адже 230 років тому внаслідок неврожаїв у селі був великий голод, але Господь був прихильним до дубівчан, село вижило, і жителі у 1906 році звели церкву. У серпні 1943 р. гітлерівці планували знищити населений пункт, розстрілявши усіх мешканців, тоді рятівником став сільський староста Микола Мандзій. У серпні 1948 р. голова райвиконкому погрожував, що буде писати у Верховну Раду, щоб усіх жителів села Дубівці виселили в Сибір. Але Господь тоді також відвів від загрозу. Тому парафіяни разом із місцевим священиком роблять все для того, щоб Господній храм у їхньому селі був найкращим.

Високопреосвященнійшого Тихона, архієпископа Тернопільського і Бучацького на церковному подвір’ї з запашним короваєм зустріла молодь і привітала віршами й теплими словами. Настоятель церкви, митрофорний протоієрей Андрій Яцюк подав хрест високопреосвященнійшому владиці та запросив очолити святкове богослужіння.

Архієпископу Тихону співслужили духовники Тернопільської єпархії. Під час богослужіння була піднесена молитва за Україну, воїнів-захисників та український народ. Після запричасного стиха владика звернувся до присутніх зі словом проповіді про святого Архістратига Михаїла та святих ангелів.

Високопреосвященнійший Тихон привітав настоятеля храму отця Андрія з нагоди 20-річчя пастирського служіння, а за ревну працю для добра православної церкви й України нагородив орденом святого Архістратига Михаїла. На адресу ювіляра лунали численні привітання від парафіян, теперішніх і колишніх, які висловлювали слова вдячності за самовіддане служіння. Отець Андрій Яцюк подякував владиці, всім священикам, які співслужили, парафіяльному хору, братству й сестринству.

Високопреосвященнійший Тихон звершив водосвятний молебень, опісля привітав усіх із храмовим святом та окропив освяченою водою.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*