Домашній кубковий поєдинок проти «Київ-Баскета» став першим для баскетбольного клубу «Тернопіль» майже за місяць.  Тривала пауза спочатку була пов’язана з пандемією коронавірусу, на який перехворіла вся наша команда, а після – з перервою на матчі збірних.

Варто зазначити, що жовто-зеленим протистояв лідер Суперліги – досі непереможний в цьогорічному розіграші турніру. Якщо ж звернутися до історії, то «Тернопіль» та «Київ-Баскет» зустрічалися на цій стадії Кубка України два сезони тому. Тоді кияни розгромно перемогли в першій грі та, поступившись у другій, все одно пройшли далі. Як буде цьогоріч?
Перша, домашня гра для тернополян почалася жахливо. Господарі пропустили ривок 2:8 та не одразу прилаштувалися до гри «Київ-Баскета». Але трохи згодом команда знайшла свій баланс в атаці – стрімкі проходи Едріана Боуі та потужна робота Андрія Агафонова під щитом суперника зконструювали ривок у відповідь – 13:3.
Той стартовий мініпровал виявився дуже рідкісним явищем для команди Дмитра Забірченка протягом усього матчу. У другій чверті тернополяни взагалі приголомшили суперника, який у цьому сезоні ще не пропускав так багато. Наші бігмени виконували чудову роботу на щитах, дістаючи підбирання будь якої важкості, а Едріан Боуі продовжив бомбардувати кошик суперника, цього разу підключивши далекобійну артилерію. В якийсь момент перевага господарів склала неймовірні 19 пунктів, але до кінця другої чверті вона все ж трохи зменшилася – на 4 очки.
Після перерви надважливо було не дати «Київ-Баскету» здійснити швидкий ривок та отримати моральний підйом. У перші дві хвилини хлопці Дмитра Забірченка з цим завданням упоралися, а от надалі все ж отримали 10 очок у свій кошик та змусили тренера гасити пожежу тайм-аутом. «Київ-Баскет» мав тепер лише 7 очок відставання і, здавалося, от-от повноцінно повернеться до гри.
Однак стараннями Андрія Агафонова «Тернопіль» повернув собі двозначну різницю, яку команда зуміла втримати до кінця цієї напруженої гри – 93:83. Таким чином, «жовто-зелені» перервали дев’ятиматчеву переможну серію киян і зробили гідний подарунок на день народження Ейверілу Югбі.
На сайті Федерації баскетболу України теж відзначили перевагу тернополян у всіх аспектах гри. Обидві команди зробили по 72 постріли в кільце, реалізувавши однакову кількість двоочкових (по 28), але за триочковими влучнішими були тернополяни – 7 проти 4. Підопічні Дмитра Забірченка мінімально переграли свого суперника і під щитами (41 підбирання проти 38), і за передачами (13 проти 9).
Індивідуально гравці «Тернополя» також показали себе краще. Едріан Боуі набрав 32 очки, Айверіл Югба – 22, Андрій Агафонов – 20. У складі столичної команди найліпшим був Брендон Янг – 19 балів.
Перемога в Тернополі – лише перший крок назустріч чвертьфіналу Кубка України. Остаточно переможець за підсумками двох поєдинків визначився 7 грудня в Києві. Цей матч «Тернопіль» розпочав з гандикапом в +10 балів. Як зазначив Дмитро Забірченко після тернопільського поєдинку, «Ми змогли виграти сьогодні лише завдяки характеру та боротьбі на кожному клаптику майданчика. В Києві нам теж не залишається нічого, окрім 40 хвилин боротьби».
На жаль, обіграти титулованого суперника на його майданчику не вийшло. Тернополяни не дуже самовіддано грали на підборах і не завжди були точними при дальніх кидках. Зрештою, в першій половині матчу вони ще не відпускали суперника у небезпечний відрив, однак згодом підсіли фізично і не втримали необхідної різниці. Остаточної сенсації не сталося. «Київ-Баскет» виграв 94:72 і продовжить боротьбу за Кубок України.
До речі, за останньою інформацією у зв’язку з відсутністю фінансування баскетбольних заходів з боку держави, департамент організації та проведень змагань ФБУ прийняв рішення призупинити проведення всіх чемпіонатів з 23 грудня 2020 року по 10 січня 2021 року.
Також було прийнято рішення провести матчі 1/4, 1/2 та фіналу Кубка України у форматі «Фіналу восьми» протягом трьох ігрових днів.