Повідомити новину

Поширити:

Баскетбольний клуб «Тернопіль» пропустив уже три поєдинки Суперліги: проти «Київ-Баскета», южненського «Хіміка» та «Одеси». Справа в тому, що тести показали наявність COVID-19 у всіх гравців нашої команди. І поки БК «Тернопіль» знаходиться на карантині, Федерація баскетболу України прийняла рішення про перенесення офіційних матчів за його участю. Нові дати цих ігор будуть визначені пізніше. Як же почуваються гравці? Про це розповів головний тренер Дмитро Забірченко:
«Всі відчувають себе по-різному. В когось вже нюх та смак пропали, у когось нестерпні головні болі, ще в когось стрибає температура. Вранці – 36,6, увечері може бути 38,2. Чому так – невідомо. Але всі п’ють вітаміни та інші препарати згідно з лікувальним протоколом. Всі ізольовані, госпіталізації поки що ніхто не потребує. Лише Андрій Кальниченко та Ейверіл Юґба переносять хворобу безсимптомно.
Вийшло так, що станом на 12 листопада, коли в нас повинна була відбутися гра в Києві, у нас було шість гравців з підвищеною температурою. Хворих ми відправили додому на нашому автобусі, а тих, у кого не було підвищеної температури, – потягом. Вже у потязі піднялася температура ще в двох гравців. Тому з Києва здоровими повернулися до Тернополя лише четверо гравців, разом із Павлом Буренком, який їхав до лікаря з приводу травми та не мав грати. Зрештою, пізніше й ці четверо також захворіли. Тож наразі у нас немає кому грати.
Що стосується тренерського штабу, то я перехворів на коронавірус раніше, в мене ще є антитіла, але про всяк випадок також здав тест і чекаю відповіді. Асистенти Ігор Білоус та Євген Ворнік захворіли разом з командою. Лікар ще наразі тримається. До речі, Олександр Кольченко захворів на COVID-19 уже вдруге. Першого разу в його організмі не виробилися антитіла.
Важко сказати щодо приблизних термінів початку тренувань, але як тільки хлопці будуть приходити до тями, будемо збиратися. Потрібні негативні тести і нормальне самовідчуття. Деякі хлопці вже кажуть, що температура нормалізувалася і вони себе гарно почувають, але, як я вже казав, зранку ти можеш бути в порядку (з 36,6), а увечері проявити певну активність і знову схопити +38.
Хлопці, в яких першими була висока температура, зараз почувають себе легше. Але розповідали, що в якийсь момент уже починали почувати себе краще, та щойно вставали і робили кілька кроків – одразу ж хотілося сісти».
І поки основа команди хворіє, клуб розірвав угоду з американцем Керрінгтоном Уордом. Він поїхав додому за сімейними обставинами. У його батька була операція і Керрінгтон сказав: «Я – сімейна людина і повинен бути поруч з батьком». Головний тренер «Тернополя» зізнався, що не мало сенсу його тримати, бо він буде грати, думаючи про батька. І наставник сказав: «Їдь, коли зрозумієш, скільки тобі потрібно часу, дай знати». Він погодився. А вже з дому написав, що не знає, скільки йому може знадобитися часу. Тому БК «Тернопіль» вирішив припинити співпрацю і шукає йому заміну.
Знайдеться і заміна, повернуться в команду й ігрові кондиції, аби тільки хлопці пошвидше одужали…