Павло КЛІМКІН: «Тернопільщина – край з неабияким потенціалом»

У понеділок, 9 жовтня, з робочим візитом на Тернопільщині вперше побував  міністр закордонних справ  України Павло Клімкін.  Метою візиту було налагодження міжнародних взаємин між нашим краєм та Європейським Союзом, а також партнерство між регіонами. 

«Тернопільщина має неабиякий потенціал, але нам важливо донести до представників іноземного бізнесу, в чому її особливість. Вже невдовзі ми презентуватимемо потенціал області в Німеччині, та інших країнах. І говоритимемо не абстрактно, а розповімо конкретні історії успіху. Хочемо також долучити Тернопільську область до активнішого користування міжнародними бізнес-проектами», – поділився планами міністр під час зустрічі із місцевими журналістами.

У свою чергу голова Тернопільської обласної  адміністрації Степан Барна зауважив, що Тернопільщина динамічно працює у напрямку налагодження співробітництва з різними регіонами світу. Зокрема, нещодавно було підписано Угоду про співпрацю з Люблінським воєводством, яке стало нашим другим партнером-регіоном у Польщі.

«Для нас надалі є пріоритетною співпраця із країнами Європейського Союзу в частині залучення інвестицій. Для прикладу, майже 90% іноземних інвестицій в економіку Тернопільської області вкладають саме наші європейські партнери, а це понад 200 фірм», – зазначив очільник області.

Також він наголосив на важливості співпраці з в’єтнамською провінцією Донг Най, де найближчим часом реалізовуватимуть продукцію тернопільських виробників, та іранською провінцією Альборз.

«За останній рік Тернопільщину відвідали близько дванадцять іноземних делегацій і послів інших держав світу. У цьому напрямку спостерігається хороша динаміка, якій, зокрема, сприяє успішна реформа децентралізації. Ми одні з перших створили найбільшу кількість об’єднаних територіальних громад, яких на сьогодні в області налічується вже 42 і найближчим часом буде створено ще п’ять. Це дає можливість співпрацювати у рамках проектів «DOBRE» та U-LEAD, залучивши за останні два роки кошти міжнародної технічної допомоги на суму 194 млн грн», — зазначив очільник області.

Під час зустрічі обговорювали низку інших надважливих для України питань. Зокрема, наболілу для українців тему – трудову міграцію.

«На питання міграції можна подивитись і позитивно, оскільки українці у світі набувають нового бізнесового, менеджерського, професійного досвіду. Повернувшись на терени України, вони займаються власною справою, тим самим розвиваючи економіку держави.

Влада країни, зі свого боку, повинна створити тут усі необхідні умови, щоб наші земляки захотіли повернутися на Батьківщину. Щоб вони були впевнені, що і вдома мають змогу реалізувати свій потенціал», – наголосив  Павло Клімкін.

Наприкінці зустрічі голова ОДА Степан Барна подякував пану Клімкіну за клопітку роботу, яку проводить МЗС у напрямку оздоровлення військовослужбовців, дітей поранених та загиблих воїнів АТО. Очільник області розповів, що протягом минулого року більш ніж 300 дітей мали змогу оздоровитися на курортах Хорватії, Польщі, Туреччини, Литви та Угорщини.

Зоряна ДЕРКАЧ

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*