Олександр працює на полі… шоу-бізнесу

Наш земляк Олександр Балбус із Кременця – композитор, музикант, автор-виконавець, аранжувальник, звукорежисер, продюсер, автор студії звукозапису і старт-ап проекту «Vera Music» (Київ) став відомою людиною у світі музики  не лише у рідній державі та сусідніх країнах. Нещодавно він поїхав у Чикаго – підкорити Америку. Там створив україномовне радіо «URC Radio», відкрив музичну студію, де популяризує українську музику.

Уся родина – творча

Батьки Олександра Балбуса закінчили державний інститут декоративно-прикладного мистецтва у Львові. Батько, Іван Григорович, – дизайнер меблів, здійснює їх художню обробку різьбою.  Мама, Тетяна Анатоліївна, опанувала мистецтво художнього текстилю. Нині – відома художниця, заслужений майстер народної творчості України, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик їх викладання Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Шевченка. Також викладає у Кременецькій школі мистецтв ім. м. Вериківського, член Національної  спілки майстрів народного мистецтва України, очолює мистецький жіночий гурт «Палітра». Займається  декоративним живописом, розписом,  створює колажі.

За словами Тетяни Анатоліївни, уся їх родина – творча. Син Олександр – знана людина у царині музики. А дочка Юлія  закінчила Львівське училище декоративно-прикладного мистецтва ім. і Труша та Київський  університет культури та мистецтв. Виготовляє одяг на замовлення, працює модельєром у власній арт-майстерні.

Син та донька одружені, відтак батьки творчих дітей мають по онукові від кожного – дворічного Даниїла та десятирічну Віру. Власне, на честь доньки Олександр Балбус  назвав київську студію звукозапису «Vera Music».

Цікаво, що наш земляк – член знаменитої академії Grammy. Окрім нього, лише два українці мали честь належати до цієї престижної організації.

Співпраця з зірками шоу-бізнесу

Олександр Балбус  має чималий стаж праці з відомими  співаками. Він впевнено протоптав творчий шлях із Кременця до Києва та Москви. Закінчивши у райцентрі середню та музичну школу, у Рівному –  музучилище, талановитий хлопець подався до столиці – у Київську державну академію керівних кадрів культури і мистецтв, де опанував фах звукорежисера-аранжувальника.

Залишився у Києві, створив студію аранжування та звукозапису. Випустив власний альбом «Романтическая реальность».

Протягом 10 років співпрацював з О. Малініним та  О. Сєровим, І. Білик, Т. Повалій, Гайтаною, Авророю, В. Козловським, Н. Бучинською, О. Поляковою, З. Огнєвіч, В. Павліком, Н. Валевською, В. Левицьким, К. Бужинською, Т. Піскарьовою, гуртом «Друзі» та багатьма іншими відомими виконавцями.

Україномовне радіо у Чикаго має чимало шанувальників

Три роки тому Олександр Балбус вирішив податися за океан, щоб там займатися музикою.  За його словами,  США – країна можливостей, стабільності й інтернаціональної культури. Його завжди цікавив шоу-бізнес. Як каже, працює на полі… шоу-бізнесу. Хоче навчитися чогось нового, проаналізувати цей ринок зсередини, побувати на тамтешніх концертах, шоу. Поділитися власним досвідом і ознайомитися з  мистецькими надбаннями.

Чикаго – третє за кількістю населення і друге за рівнем економічного зростання місто в США, відоме літніми фестивалями та концертами.  Тут – найбільш чисельна діаспора.  Олександр планує пропагувати  у США українську музику. Створення студії та відкриття радіо у Чикаго – початок реалізації творчих планів митця. Що ж, нехай щастить!

Галина ВАНДЗЕЛЯК

На фото: Тетяна та Іван Балбуси;   Олександр Балбус

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*