gazpostach

Одна бронзова медаль з 12 гонок!Нарешті! Хоч передостаннього дня чемпіонату світу з біатлону в  словенській Поклюці збірна України здобула свою першу медаль! І зробила це жіноча команда в естафеті у складі Анастасії Меркушиної, Юлії Джими, Дарії Блашко та Олени Підгрушної. Ця нагорода стала хорошим подарунком для старшого тренера збірної України з біатлону Юрая Санітри, який 19 лютого відсвяткував день народження.

На першому етапі тернополянка Анастасія Меркушина хоч і промахнулася на стрільбі лежачи, була точною на стійці та передала естафету на п’ятому місці. Юлія Джима теж припустилася кількох промахів і все ж передала естафету в трійці. Дарія Блашко з одним промахом змогла вийти зі своєї другої стрільби першою. Однак зберегти лідерство не зуміла, ставши четвертою. І на завершальному етапі капітан жіночої збірної була точною на лежці, але припустилася кількох промахів на стійці, вийшовши з останньої стрільби третьою. На останньому колі Підгрушна боролася за «срібло» з німкенею Франціскою Пройсс і навіть на затяжному підйомі зробила прискорення і вийшла на друге місце! За кілометр до фінішу перевага нашої команди в боротьбі за «срібло» склала дві з половиною секунди. Та, на жаль, сил на погоню було витрачено чимало і якоїсь крупиці на фінішній прямій не вистачило. Але і бронзовий успіх – це блискучий результат гонки для нашої команди. Україна третій рік поспіль на подіумі чемпіонату світу! Браво, дівчата!

Коментуючи вдалий виступ, капітан жіночої збірної України Олена Підгрушна поділилася емоціями:

– Звісно, я дуже рада. Звісно, вірила і боролася до останнього. Рада, що нарешті ми не четверті, нарешті доїхали до медалей. Звісно, шкода, що знову моїх ніг не вистачило на останніх 300 метрів. Що ж, будемо готуватися далі. І хочеться подякувати усім. Особливо уболівальникам, які критикували нас, але було багато і тих, хто вірив і підтримував, незважаючи на поразки. На дистанції я чула всіх! Мабуть, і тих, хто кричав вдома, в Україні. Сьогодні, нарешті, здійснилася наша мрія.

Заради справедливості варто зазначити, що подіумів могло бути і більше. Адже вже у першій гонці світової першості – змішаній естафеті – Олена Підгрушна поступилася Ганні Еберг зі Швеції півсекунди в боротьбі за бронзу. Ситуація повторилася 18 лютого в жіночій естафеті. І знову бронзу в України «вкрала» та сама фатальна для нас Ганна Еберг. Та цього разу змагаючись на фініші з Дарією Блашко. Можливо, варто згадати і суботню чоловічу естафету, відмінний виступ нашого Дмитра Підручного, але… знову не дотягнули до медалей і як результат – п’яте місце.

Оце і всі приємні моменти чемпіонату світу для збірної України – одна бронзова медаль з 12 гонок! З таким здобутком ми ділимо 7-9 місця з білорусами і росіянами. Незаперечним лідером медального заліку чемпіонату світу стала збірна Норвегії – 14 медалей (7 золотих, 3 срібних і 4 бронзових)! Далі йдуть збірні Франції, Швеції, Австрії, Чехії та Німеччини. А українському біатлону залишається чекати кращих часів…

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*