05.02.2023 13:43

Повідомити про новину

Поширити:


Один з феноменальних лідерів сучасності Лі Куан Ю, котрий за кілька десятиліть перетворив практично середньовічний Сінгапур в одну з найбагатших країн світу, що входить до четвірки азійських економічних тигрів, якось сказав: «Якщо погано керувати країною, усі розумні люди виїдуть».

Наче про Україну сказав! Саме таке враження виникає, коли вперше чуєш ці геніальні слова. Бо нашій державі вже чверть століття з часу отримання незалежності! Й усі ці роки розумні, ділові, талановиті, освічені українці у пошуках кращого життя виїжджають розвивати економіку інших країн. А «вождям», здається, байдуже, а, можливо, навіть і вигідно: менше мудрих – простіше управляти з вигодою для себе. А якими цинічними мають бути ті політики, котрі приходять до влади на крові, на кістках українських патріотів і думають тільки про себе.
Українці – надзвичайно добрий, талановитий, терплячий народ. А ще – довірливий. Саме тому до управління нашою державою часто приходять особи, котрі вміють красиво обіцяти, а потім красиво пояснювати, чому у них нічого не виходить. Хоча пояснення тут може бути тільки одне – красти треба менше!
Вкотре віддавши на виборах свої голоси хитрим «балаболам», а пізніше відчувши гірке розчарування, люди приходять до хибного висновку, що всі партії однакові. І втрачають інтерес до виборів, що якраз дуже вигідно тим, хто при владі.
Але… На жаль чи на щастя, сьогодні немає іншого інструменту впливати на управління державою, ніж вибори. Треба думати, треба вивчати, треба порівнювати… Треба звернути увагу на лідера політичної сили! Бо це так, як у реальному житті: хороший директор – успішне підприємство, мудрі батьки – добра господарка!..
Отже, знайомтесь – лідер політичної партії «Патріот» Микола Голомша.
Не будемо оповідати усю його біографію, а тільки найяскравіші її сторінки. Він народився 16 грудня 1962 року в селі Тухля Сколівського району Львівської області. Навчався у Харківському юридичному інституті, після закінчення якого працював в органах прокуратури у Львівській, Чернівецькій і Рівненській областях.
Як справді чесний політик і юрист Микола Ярославович проявив себе на посаді заступника Генерального прокурора України, на яку був призначений у 2003 році. У 2005 році за відмову порушити кримінальну справу проти лідерів Помаранчевої революції і виносити  постанову за фактом розгону Майдану подав у відставку. Але тодішня влада не прийняла його відставку, а звільнила за надуманим приводом. Утім, того ж року за рішенням суду його поновлюють на посаді.
Ще один цікавий факт: у 2007 році вже нібито демократична влада мала до Миколи Голомші претензії щодо його бачення розпуску парламенту.
Коли В.Янукович прийшов до влади, він, звісно, не міг простити непокірному прокуророві давніх образ, а також того, що той скерував до суду кримінальну справу про визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом українського народу, і понизив його до посади військового прокурора Центрального регіону України.
Згодом тодішній Генпрокурор В.Пшонка, після того, як Микола Ярославович почав виявляти фінансові махінації в армії, перевів його на ще нижчу посаду.
Коли почалася революція Гідності М.Голомша з першого і до останнього дня був на Майдані. Активно підтримував активістів, робив усе для перемоги добра над злом.
Згодом, після призначення на посаду першого заступника Генерального прокурора України, він робив усе, аби очистити органи прокуратури від тих, хто допомагав В. Януковичу узурпувати владу в Україні. Особливо ретельно розслідував злочини, скоєні керівниками державних структур проти народу України. Завдяки зусиллям очолюваної ним команди було виявлено більше двох з половиною тисяч злочинів минулої влади.
Але… На те вона й українська влада, щоб постійно дивувати своїми парадоксами. Після призначення Генеральним прокурором України В.Яреми, М.Голомша безпідставно був відсторонений від посади, а далі ще більше – провокаційно «люстрований». А тим часом, для прикладу, чимало правоохоронців, що реально чинили розправу над Майданом, продовжують спокійно працювати.
Звісно, Микола Ярославович, захищаючи свою честь і гідність, подав позов до суду за незаконне використання закону «Про очищення влади». Адже абсолютно зрозуміло, що цей закон не можна було застосовувати до людини, котра своїми справами, а також юридично довела факти протистояння з режимом Януковича В.Ф.
Ось такий він – Микола Голомша. Лише кілька штрихів з його біографії засвідчують: він достойний лідер партії «Патріот».
Більше про партію «Патріот» – у наступних номерах.
Василь ОСМОЛОДИЧ

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.