29.02.2024 11:20

Повідомити про новину

Поширити:

34830Відбулося засідання колегії облдержадміністрації з порядком денним: про стан і основні напрямки реформування адміністративно-територіального устрою в області; про хід проведення комплексу весняно-польових робіт та виплату орендної плати за земельні паї  господарствами області за 2015 рік; про стан житлового будівництва й основні напрямки його розвитку на 2016 рік.

Голова ОДА Степан Барна представив новопризначених керівників обласних структур виконавчої влади – заступника голови ОДА Юрія Юрика, котрий буде курувати гуманітарну сферу в області; директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Віталія Луя, котрий до цього працював на керівній посаді в агрохолдингу «Мрія»; начальника регіонального відділення Фонду держмайна України в області Руслана Белошицького, колишнього голову Підволочиської РДА.

Доповідали на колегії керівники департаментів ОДА Володимир Харченко, Віталій Луй, Дмитро Чирка. На діловий, прагматичний тон роботу колегії наполегливо налаштовував голова ОДА Степан Барна. Проаналізувавши проведену в області роботу з реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади, колегія на основі конкретних цифр та справ показала правильність і переваги децентралізації влади й оптимізації системи управління територіями шляхом добровільного об’єднання громад. У 2016 році у результаті цих процесів обсяг власних доходів бюджетів двадцяти шести об’єднаних громад зросте майже втричі. Крім того, із Держбюджету територіальним громадам області вже надана субвенція в розмірі 141,5 млн. грн. Чим більша громада, тим більше ресурсу вона отримує від держави, адже субвенції розподіляють відповідно до розміру території і кількості населення. Таким чином,  держава стимулює об’єднання і створення потужних громад, наголошував керівник області. Для прикладу, найбільші об’єднані громади області – Теребовлянська й Шумська – отримали з цієї суми субвенцій відповідно 15 і 15,7 млн. грн. Якщо врахувати розмір трансфертів із держбюджету об’єднаним громадам, то видаткова частина загального фонду їх бюджетів у нинішньому році у 8 разів перевищує показник 2015-го.

Голова ОДА звернувся до керівників громад  з ініціативою про скерування 30 відсотків коштів із 141,5 млн. грн. субвенцій на ремонт і відновлення зруйнованих сільських доріг. Окрім того, він повідомив про звернення ОДА звернулася до Кабміну України з пропозицією дозволити використати частину коштів, зібраних Тернопільською митницею понад план, на ремонт місцевих доріг.

Колегія наголосила, що важливо продовжувати участь громад області в конкурсі інвестиційних проектів, які фінансують з державного фонду регіонального розвитку. Цього року вже відібрано 59 об’єктів, усі вони відповідають стратегії розвитку області – зміцнення соціальної, культурної, комунальної інфраструктур. Голова ОДА підкреслив: «…залучення в область максимальних ресурсів – головне завдання усіх органів влади. Загалом маємо вийти на суму майже  півмільярда гривень, отриманих із державних і міжнародних фондів. Результати цієї праці найближчим часом мають відчути наші люди, насамперед в облаштуванні населених пунктів, у якості надання послуг, у створенні нових робочих місць… У 2016 році область повинна завершити процес добровільного об’єднання громад та перейти до наступних етапів адміністративно-територіальної реформи…»

Відзначивши позитивні тенденції в розвитку сільськогосподарської галузі, колегія звернула увагу аграріїв і керівників громад Тернопільського, Кременецького, Гусятинського районів на низький розмір плати за оренду земельних паїв (3% від вартості орендованих земель),  тоді як, для прикладу, у Борщівському районі він становив у 2015 році 7,4%, Заліщицькому – 5,6%, Шумському – 4,8%, Теребовлянському – 4,4%, Бережанському – 4,3%. Степан Барна встановив планку: у 2016 році цей показник всюди має бути не нижчим 4%!

Колегія підтримала пропозицію профспілок (Андрій Присяжний) про звернення до уряду України щодо потреби терміново ухвалити державні програми з підтримки будівництва житла для сімей учасників АТО, а також соціально незахищених верств населення.

Враховуючи результати обговорення питань, прийняли відповідні розпорядження голови ОДА, у яких конкретизовано завдання та механізми їх реалізації.

Володимир БАВОРІВСЬКИЙ