Повідомити новину

Поширити:

На виробничій нараді обласного управління лісового та мисливського господарства розглянули національні стандарти деревини, які діятимуть з наступного року.
Відповідно до програми діяльності Кабінету Міністрів України та згідно з наказом державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр з питань стандартизації, сертифікації та якості» від 12 грудня 2015 року, в Україні скасовуються нормативні документи, розроблені до 1992 року.
Власне виробнича нарада з головними інженерами та головними бухгалтерами, під керівництвом начальника управління Олега Яремка, його заступників Івана Приймачука, Любомира Нички та завідувача сектору бухгалтерського обліку Нелі Марчук, стосувалася переходу з 1 січня 2019 року на національні стандарти, гармонізовані з європейськими, та відповідно переходом електронного обліку деревини, поєднаного з ним бухгалтерського обліку на нові стандарти оцінки деревини.
Любомир Ничка поінформував, що з 1 січня втрачають чинність нормативні документи з визначення розмірно-якісних характеристик лісоматеріалів, якими користуються вітчизняні лісогосподарські та деревообробні підприємства. На підставі цього було видано наказ Держлісагентства України від 30 жовтня 2018 року, яким зобов’язано начальників обласних управлінь та керівників лісогосподарських підприємств з 1 січня 2019 року припинити використання у своїй господарській діяльності нормативних документів, розроблених до 1992 року, що регламентують розмірно-якісні характеристики лісоматеріалів. Відтак провести організаційні заходи щодо підготовки матеріально-технічної бази в системі організації лісозаготівельного виробництва із урахуванням вимог національних стандартів та взяти під особистий контроль забезпечення чинними національними стандартами.
До слова, це вже друга нарада, що стосується нових національних стандартів оцінки якості деревини, проведена в управлінні. Першу головним інженером управління було проведено для головних інженерів лісогосподарських підприємств, на якій обговорили експертний висновок щодо відмінності систем європейської та української стандартизації в частині класифікації лісоматеріалів, а також дров’яної деревини для технологічних потреб.
Як зазначив Любомир Ничка, національні стандарти розроблені ще 2002 та 2005 роках, однак не були запроваджені в дію. В зв’язку з введенням нових стандартів оцінки якості деревини, сортиментну структуру рубок головного користування на 2019 рік лісові господарства мають формувати за новими стандартами. Для полегшення першого періоду переходу підприємств галузі до нової системи стандартизації, технічний комітет України зі стандартизації лісових ресурсів розробив коригуючу форму на класифікацію лісоматеріалів. Форма є наближеною до реальної класифікації за якістю лісоматеріалів різних порід деревини, що представлена на українському ринку деревної сировини.
Відмінністю радянських гостів оцінки якості деревини та нових стандартів є в тому, що тепер деревина оцінюється не за сортами, яких було три, а за чотирма класами якості – А, В, С та D. Разом із тим, наприклад, пиловники сорту цінних порід можуть бути як в категорії А, так і категорії В. По-іншому оцінюються м’яколистяні та хвойні породи, а також такі породи, як вишня, граб, акація, липа, верба, черешня і ін.
Перша апробація нових національних стандартів відбудеться уже під час аукціонних торгів, які призначено на 22 грудня.
 
Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ