gazpostach

Нове видання: Цвіт душі Наталі ВолотовськоїЛітературно-художнє видання «Цвіт душі» побачило світ у серії книг Тернопільської обласної організації Національної спілки письменників України. У своє чергове видання молода літераторка Наталя Волотовська помістила як поетичні твори, так і прозові. 

Наталя Володимирівна – асистент Тернопільського державного медичного університету ім. І.Горбачевського, кандидат медичних наук, член національних спілок письменників та журналістів України, авторка десяти поетичних збірок та двох прозових романів, а також дитячої «Наталчиної абетки».

Вона майстерно ілюструє свої вірші та твори інших авторів.  Пише музику. Нагороджена багатьма грамотами, дипломами преміями та відзнаками. Лауреат літературно-мистецької премії ім. Іванни Блажкевич, премії ім. В.Вихруща. Пані Наталя постійно бере участь у громадсько-культурних заходах як співачка, поетеса, художниця.

У нововиданні «Цвіт душі» йдеться про героїчні та трагічні  події в Україні з минулого та сьогодення: «Дзвенить віків коштовне скло: історія України у фресках від Хрещення до Незалежності». При цьому щиро мовлячи: «Я – українка. Я – дитя свободи твоєї, мій згорьований народе».

Далі йдеться про символи України. Поетичним рядком Наталя Волотовська мовить про велич Зарваниці, про матір-Україну, про долю материнську.

Зворушливим є поетичний лист бійцю:

Тримайтеся, хлопці, тримайтесь!

Вам Бог, як і вітер, у спину,

Зціпивши зуби, всміхайтесь,

В лиху цю, криваву годину.

Особливий щем викликає вірш «Схилюся Україні на плече»:

Коли печаль неждана запече,

Через розлуку зраду чи кохання,

Схилюся Україні на плече…

І виплачу всі сльози. До останньої.

Авторка пише про голод, Чорнобиль, йде дорогами УПА. Заслуговує на окрему увагу вінок присвят видатним особистостям, котрими пишається Україна. Зокрема, Степанові Бандері, Роману Шухевичу, княгині Ользі,  Насті Лісовській,  Мотрі Кочубеївні, Тарасові Шевченку, Лесі Українці, Соломії Крушельницькій, Василеві Стусу,  Івану Марчуку та іншим.

Уривки  ж з двох романів покликані утвердити віру кожного у свої сили, навіть у найкритичніших ситуаціях. А  також занурюють читача у шкільні та студентські роки.

Загалом літературно-художнє видання «Цвіт душі» написане з душею і для читача. Авторка ж бажає кожному, хто прочитає її книгу, «хай «Цвіт душі» стане частинкою твого щастя і прозріння…»

Галина ВАНДЗЕЛЯК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*