gazpostach

Національні святині повинні охороняти державні підрозділи правопорядку

 

Але наразі їх чомусь охороняють проросійські «козачки»!

Народні депутати від Тернопільщини Олег Барна і Тарас Юрик звернулися до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою взяти під охорону Національної гвардії України Почаївську лавру.

У своєму виступі народний депутат Олег Барна зазначив: «Києво-Печерська лавра, як і Почаївська на Тернопільщині, є об’єктами національної спадщини і належать до державної власності. А тому охорона таких об’єктів, а також гарантування безпеки парафіян, людей, які відвідують ці духовні місця, здійснюють паломництво до наших святинь, повинна здійснюватися аж ніяк не громадськими чи приватними організаціями. Тим паче «козачками», які мають стосунок до спецслужб країни-агресора».

За інформацією Олега Барни, наразі відповідальним за охорону Почаївської лаври є монах-отець Корнелій, в миру Віталій Карпович, який звільнився із органів МВС у 1996 році. У Вінниці разом з іншими «активістами» він очолює проросійську громадську організацію православних «козачків» Московського патріархату.

Нагадаємо, антирейдерська комісія Міністерства юстиції задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, який просив скасувати рішення про державну реєстрацію права користування на комплекс споруд лаври за релігійною організацією, що належить до УПЦ МП.

Перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова зазначила: «Члени комісії дійшли висновку, що при передачі Почаївської лаври Московському патріархату реєстратор допустив порушення вимог чинного законодавства. Право на користування спорудами лаври юридично відразу ж було закріплено за Кременецько-Почаївським державним історико-архітектурним заповідником».
Оцінюючи ситуацію, Олег Барна підсумував: «Будьмо наполегливими у відстоюванні законних прав українців, єднаймося у вірі, духом і помислами заради захисту, відбудови і творення нашої держави».

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*