Повідомити новину

Поширити:

Відбулося розширене засідання правління обласної організації Національної спілки журналістів України, де було обговорено діяльність за рік, що минає, результати реформування друкованих ЗМІ, проблеми процесів роздержавлення газет, підготовку до 60-річчя НСЖУ. До слова, урочисті  заходи з цієї нагоди відбудуться не лише в Україні, а й в області, адже обласну організацію Національної спілки журналістів України було створено у квітні 1959 р., отже, наступний рік – ювілейний і для неї.
Участь у підсумковому засіданні правління взяли його члени – голова ТОО НСЖУ Василь Тракало та секретар Роман Заяць, прес-секретар голови обласної ради Тетяна Тарасенко, редактори обласних газет: «Свободи» – Віктор Уніят та  «Наш день» – Зіна Кушнірук, заступник редактора газети «Вільне життя» Богдан Дікальчук,  директор ТВ-4 Юлія Винокур, редактори районних газет: «Гомін волі» (Підволочиськ) – Ярослав Сиривко та «Діалог» (Кременець) – Вікторія Іваницька.
Як поінформував голова обласної організації Національної спілки журналістів України Василь Тракало, нині обласна організація налічує понад 700 членів. За рік, що минає, керівництво журналістської облорганізації та її члени  провели та взяли участь у багатьох заходах, що стосувалися проблем журналістики.  Особливо актуальним цей рік був щодо роздержавлення преси. Відтак, з цього приводу та стосовно проблем безпеки журналістів, свободи слова у Тернополі відбувалися дві зустрічі з представниками ОБСЄ.
Рік був насичений семінарами, тренінгами, зустрічами, зокрема з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком.  Голова обласної організації спілки журналістів Василь Тракало не лише приймав його в області, а й мав з ним ряд зустрічей у Києві. Також процеси роздержавлення преси він обговорював у столиці з керівником «Держкомтелерадіо» Олегом Наливайком та представниками обласної влади.
Адже у Львові, для прикладу,  обласна рада, заклала у бюджет по 100 тисяч гривень на підтримку кожної реформованої районної газети, чого поки що депутати не передбачили у бюджеті нашої області на наступний рік. Присутні на розширеному засіданні правління обласної організації Національної спілки журналістів України висловили сподівання, що такі гроші отримають ті видання, що йдуть у самостійне плавання, як і обіцяла держава.
Було обговорено й інші важливі  питання, зокрема, щодо співпраці з «Укрпоштою». Як відомо, останнім часом в Україні фіксують проблеми з виплатою пенсій, передплатою газет тощо. Керівництво обласної організації Національної спілки журналістів України мало зустрічі з майбутніми журналістами, студентами Тернопільського педагогічного університету ім. В. Гнатюка, обговорюючи з ними проблеми сучасної журналістики та закликаючи їх у майбутньому стати активними членами НСЖУ.  Змістовною торік була й консультативна співпраця з обласною юстицією щодо роздержавлення та інших юридичних аспектів життєдіяльності ЗМІ, з ДФС в області – щодо податкового законодавства,  з депутатами Верховної ради – щодо становлення в Україні преси європейського рівня.
Нинішнього року  на вшанування пам’яті відомих в області журналістів, які відійшли у засвіти – Сергія Сірого, Івана Гермаківського, Данила Теличина, встановлено меморіальні дошки.
Також було наголошено на тому, що під час виборчого періоду можливе зростання цін на папір і друк, адже вони будуть затребуваними. Загалом щодо виборчої кампанії наступного року голова обласної організації спілки журналістів Василь Тракало поінформував присутніх про заяву правління НСЖУ з закликом до ЗМІ відмовитися від «чорнухи» і дотримуватися балансу думок. У ній, зокрема, йдеться: «З початком президентської виборчої кампанії в Україні політики посилили тиск на ЗМІ і журналістів, щоб просувати свої меседжі і дискредитувати опонентів. На жаль, не всім медіа вдається ефективно протистояти цьому.
НСЖУ закликає медіа не піддаватися тискові політиків і партійних штабів, чесно інформувати свою аудиторію про перебіг виборів і відмовитися від «чорнухи», не вдаватися до фейків та маніпуляцій.
Збалансоване й незаангажоване висвітлення виборчої кампанії – це внесок журналістів у забезпечення чесних виборів і утвердження свободи слова в Україні».
Галина ВАНДЗЕЛЯК