Повідомити новину

Поширити:

Минулий ігровий тиждень видався для БК «Тернопіль» напрочуд успішним. І важко сказати, що тут відіграло ключову роль: чи стимул домашнього майданчика, чи самовіддача і прекрасна гра команди Дмитра Забірченка… Але факт залишається фактом – у двох поєдинках жовто-зелені здобули дві перемоги.
У першому матчі в 2021 році «Тернопіль» приймав «Прометей» із Кам’янського, зовсім не простого суперника – бронзового призера минулорічної Суперліги і одного з головних фаворитів на перемогу в чемпіонаті нинішньому. Баскетбольний клуб із Дніпропетровській області володіє потужним складом. Його головні зірки – Ді Джей Стефенс та Рашад Вон – мають досвід виступів у НБА.
Команди провели бойову та результативну першу половину матчу. «Прометей» виграв першу чверть, набравши за 10 хвилин 29 очок, а «Тернопіль» відповів виграною другою чвертю. Підопічні Дмитра Забірченка вдало атакували командно – всі 8 гравців, які отримали ігровий час, відзначилися набраними балами.
У третій чверті ключовим відрізком стала друга її частина. Господарі почали діяти сумбурно, втратили ритм гри та відпустили суперника. І гості у швидкому стилі зуміли створити для себе двозначну перевагу перед заключним відрізком матчу. Але останнє слово було за «Тернополем». У неймовірному за сюжетом матчі господарі зуміли дотиснути суперника за рахунок вражаючого ривка наприкінці матчу. Команда Дмитра Забірченка, поступаючись 12 очок за 7 хвилин до кінця матчу, не тільки повернулася в гру, а й виграла її.
12 очок Омара Калхуна за четверту чверть, своєчасні влучання Ейверіла Югби і Олександра Кольченка та, звичайно, помилки суперника дозволили Тернополю створити сенсацію. Великою проблемою для гостей стала втрата лідерів через перебір фолів, а втрати м’яча та помилкові рішення в нападі від команди з Кам’янського перекреслили її претензії на перемогу. «Тернопіль» переміг з рахунком 98:91. На сайті жовто-зелених цю перемогу назвали найбільш визначною в Суперлізі.
Другий домашній матч наші баскетболісти проводили з суперником, слабшим за розташуванням у турнірній таблиці (6 місце), але сильним за своїми ігровими та бійцівськими якостями. У тому ж турі, коли тернополяни віддавали останні сили, аби здолати «Прометей», БК «Запоріжжя» сенсаційно перервало 13-матчеву переможну серію лідера Суперліги – «Київ-Баскета». І ось у статусі героїв 14-го туру, в наступному ці команди зустрілися між собою.
Нагадаємо, першу зустріч між «Тернополем» та «Запоріжжям», яку наші баскетболісти виграли на виїзді з рахунком 71:64, навряд чи можна назвати показовою в аналізі сили нашого суперника. Тоді господарі через коронавірус не могли розраховувати на свого наставника та кількох гравців. Цього разу все було по-справжньому. Тернопіль зі старту заволодів перевагою і вдалося це завдяки кращій грі в усіх аспектах. Варто відзначити Едріана Боуі та Олександра Кольченка, які демонстрували чи не найкращу результативність та гру. З перевагою +21 «Тернопіль» розпочав заключну частину. Йому залишалося лише впевнено довести матч до переможного завершення. Як підсумок – 97:84. Після цього виграшу жовто-зелені закріпилися на третьому місці турнірної таблиці (24 очки), пропустивши поперед себе лише «Київ-Баскет» (28 очок) та «Прометей» (25 очок).
У наступному поєдинку 16 січня тернополяни в київському палаці спорту зіграють проти місцевого «Будівельника».