Повідомити новину

Поширити:

Поки Тернпільщина звіряє графіки відключення світла, шахраї все одно активні. Щоб отримати альтернативне джерело електроенергії жителі в мережі інтернет шукають генератори. Також в топі пошуку виїзд закордон та благодійна допомога.

Жителька Теребовлянщини втратила гроші, маючи намір поїхати у Чехію. Вона знайшла оголошення  на одній з онлайн-платформ перевезень. Привабила ціна і нібито зручні умови, тож зв’язалася з водієм.

Він запропонував переписуватися в месенджері. Втягнувши жінку у переписку, повідомив: аби замовити місце, необхідно оплатити за квиток онлайн, і скинув посилання на оплату.

Жінка оплатила понад шість тисяч гривень за квиток. Після того «перевізник» зник, видаливши оголошення. У результаті – ні поїздки, ні грошей.

Поліцейські закликають бути обережними, замовляючи товари чи послуги онлайн. Шахраї видають себе за водіїв і намагаються переманити пасажирів в інші додатки – Whatsapp, Telegram або Viber, пропонують оплатити поїздку заздалегідь на окремому сайті. Якщо ви введете дані своєї картки на такому сайті, вони опиняться в аферистів.

У шахрайську пастку потрапив 62-річний житель Тернополя. Чоловік повірив телефонному незнайомцю, який відрекомендувався працівником банку, і втратив майже 60 тисяч гривень.

За словами потерпілого, до нього зателефонували начебто з банку і повідомили про те, що невідомі особи намагаються викрасти гроші з його картки. Співрозмовник порадив чоловіку задля безпеки перекинути кошти на інший рахунок. Тернополянин виконав усі вказівки, зокрема, зайшовши в мобільний банківський додаток,  перерахував гроші з трьох своїх карток на номер рахунку, який йому продиктував телефонний незнайомець. Загальна сума – 59 500 гривень. Після трансакції співрозмовник більше не виходив на зв’язок, а потерпілий звернувся за допомогою до працівників поліції.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські вживають оперативно-розшукові заходи для розкриття афери.

Правоохоронці вкотре радять не довіряти телефонним незнайомцям, які розповідають про проблеми з банківськими картками. Завжди перевіряйте інформацію, зателефонуйте до банку за номером, вказаним на платіжній картці, або ж на офіційному сайті установи. Будь-які операції з платіжною карткою краще проводити особисто у відділенні банку. За жодних обставин недослухайтеся до «порад» незнайомців і не переказуйте кошти на будь-які інші рахунки та рахунки третіх осіб.

А ще поліцейські застерігають: двічі подумайте, перш ніж перейти за посиланням з СМС чи у Messenger. На цьому попеклися дуже багато людей. Так, прагнучи отримати допомогу від держави, жителька Тернопільського району стала жертвою шахраїв. Жінка, перебуваючи за кордоном, побачила в Telegram-каналі рекламу “Державна допомога від «Карітасу» країнцям”. Вона перейшла за посиланням, при реєстрації ввела усі дані, і як результат – через кілька хвилин після “авторизації” з її картки зникло 1400 гривень.

У ході перевірки стало відомо, що потерпіла зайшла на фішинговий сайт, де вказала номер банківської картки та інші конфіденційні дані. У такий спосіб пройдисвіти заволоділи електронним гаманцем.

Шахраї вміло маскують фішингові посилання під реальні сайти, а тому побачити різницю доволі складно. Будь-яку інформацію перевіряйте на офіційних сайтах.

І нарешті – про популярну серед шахраїв «наживку» на генератори. 26-річний тернополянин хотів придбати три генератори. В одній із соцмереж знайшов оголошення про продаж. Зв’язався з продавцем, той попросив перерахувати кошти за товар наперед. Тернополянин погодився і перекинув на банківський рахунок незнайомця майже 50 тисяч гривень. Після цього зв’язок з продавцем обірвався. Зрозумівши, що його ошукали, потерпілий звернувся до поліції.

Користуйтеся послугами лише перевірених продавців та розраховуйтеся за товар після його отримання, радять у відділі комунікації обласної поліції.

Авторка: Ольга КУШНЕРИК