Повідомити новину

Поширити:

Упродовж січня-жовтня 2018 року послугами служби зайнятості Тернопільщини скористались більше 40 тис. осіб, з них 22,3 тис. мали статус безробітного, що менше, ніж у відповідному періоді минулого року, на 10,3 відсотка.
«За сприяння служби зайнятості області вдалося працевлаштувати майже 24 тисячі осіб, з них 8 тис. безробітних. З компенсацією роботодавцям витрат єдиного соціального внеску отримала роботу 421 особа зі статусом безробітного. Одноразова виплата допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності дала можливість 31 безробітному відкрити власний бізнес. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 2744 особи. Згодом більше 700 із них працевлаштовано на постійні місця праці», – повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.
Цьогоріч більше 6,7 тис. роботодавців подали у службу зайнятості Тернопільщини інформацію про 38 тис. вакансій. Також у базі даних служби зайнятості містилось 7,8 тис. пропозицій роботи, отриманих з інших джерел. З них 6,5 відсотка були із заробітною платою, вищою від середньої по області, 33,5 відсотка – з мінімальною.
На 1 листопада 2018 року актуальними були 3204 вакансії, в тому числі для робітників – 2019, для службовців – 880, для осіб, які не потребують спеціальної підготовки, – 305.
Найбільше роботодавці потребували операторів котельні, продавців, водіїв автотранспортних засобів, кухарів, швачок, електрогазозварників, бухгалтерів, менеджерів, медсестер. Сталим залишається попит на працівників, які не потребують спеціальної підготовки – підсобних робітників, вантажників.
На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 2 безробітних. Найважче було знайти роботу у Зборівському районі (22 претенденти).
Також у січні-жовтні 2362 безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію, 96,8 відсотка – під конкретні замовлення роботодавців. Завершили профпідготовку 2066 осіб, з них 1806 вже працевлаштовано. 51 особі видано ваучер на навчання; 9 – підтвердили проходження неформального навчання за професією кухар на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України.
На 1 листопада 2018 року на обліку в службі зайнятості перебувало 7208 безробітних. Серед них майже 60 відсотків – жінки, третина – молодь, віком до 35 років, 45 – службовці. Більше половини безробітних – з вищою освітою.
Пресслужба Тернопільського обласного центру зайнятості