Повідомити новину

Поширити:

Третього грудня ми щороку відзначаємо Міжнародний день осіб з інвалідністю. У місцевих підрозділах служби зайнятості Тернопільщини таким особам сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.
Аби наблизити соціальні послуги до громадян, в об’єднаних територіальних громадах області облаштовано 50 робочих місць для представників служби зайнятості, які у визначені дні надають відповідні консультації жителям громад, у тому числі й особам інвалідністю.
Протягом січня-жовтня 2020 року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 1342 особи з інвалідністю, з них 1,3 тис мали статус безробітного; 322-х – працевлаштовано, з них 4 з компенсацією витрат роботодавцю єдиного соціального внеску; 104 – проходили професійне навчання; 21 – брав участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 1 відкрив власну справу, отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
На сьогодні для більш як півтисячі безробітних згаданої категорії продовжується пошук підходящої роботи.
Також, за 10 місяців 2020 року послугами служби зайнятості Тернопільської області скористались 32 демобілізованих учасники АТО, які мають інвалідність. Трьом з них вдалося знайти постійну роботу. Зараз для 11-ти воїнів з інвалідністю продовжується пошук прийнятних місць праці.
Відділ інформаційної роботи Тернопільського обласного центру зайнятості
(телефон 23-49-77).