gazpostach

На Тернопільщині через півстоліття відбулася зустріч випускниківМинулої суботи зустрілися випускники Яблунівської середньої школи 1971 року, що нині належить до Чортківського району. Це була цікава й незабутня зустріч, зустріч через 50 років після закінчення школи.

Позаду 67 прожитих літ, що становить 24455 днів. Того пам’ятного 1971-го школу закінчили 41 особа. Мої однокласники продовжили навчання у вищих і середніх навчальних закладах України, працювали педагогами, бухгалтерами, лікарями, лісівниками, ветлікарями, юристами, механіками, спеціалістами різних професій на промислових і сільськогосподарських підприємствах країни…

На зустріч прибуло 19 осіб, що проживають на Тернопільщині та за її межами. Задзвенів шкільний дзвоник – гості зібралися у зал на шкільні уроки з математики, історії та на урок Пам’яті. Цього року виповнилося у нас дві важливі дати : 60 років тому матері (царство їм небесне) привели нас у перший клас, а 50 років тому педагоги й рідні проводили нас у сільському клубі у дорогу життя.

Ми дізналися також про історію кожного шкільного приміщення, в яких навчалися протягом 10 літ, про минуле сіл Яблунева й Сухоставу.

На уроці Пам’яті пом’янули поіменно 22 друзів, з котрими навчалися у 8 та 10 класах, пом’янули і своїх 15 учителів, котрі пішли засвіти, та посіяли добре, розумне, вічне у душі наші.

У 1971 році Яблунівську середню школу закінчили дівчата і хлопці з Яблунева, Сухоставу та Майдану. Прожито після закінчення школи понад 18 тисяч днів, днів, які були знаменними у житті кожного випускника. Учасники зустрічі згадували шкільні роки, педагогів, зустрічі попередніх літ. Цікаво було дізнатися про те, скільки у кого дітей, онуків. Хто багато літ покинув рідне село, раділи розширенню його інфраструктури. Линули українські народні та авторські пісні.

У нашому віці вже дорогий кожен прожитий день, тому вирішили щорічно зустрічатися у липні.

 

На фото: учасники зустрічі випускників: Василина Лушней, Зіновія Федоришин, Софія Дереворіз, Олександра Масляніцин, Віра Мацик, Марія Денека, Любов Бобик, Ольга Данько, Ольга Рудань, Марія Матіяш, Ольга Висоцька, Віра Буртова, Ярослава Хованець, Михайло Федорів, Мирослав Когут, Руслан Кушнір, Анатолій Ясінський, Роман Мацик.

Іван БАНДУРКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*