08.06.2023 15:16

Повідомити про новину

Поширити:

18 вересня бучачан та гостей міста щиро приймав Бучацький замок (пам’ятка архітектури всеукраїнського значення). На Замковій горі було незвично людно і гамірно. Чимало охочих прийшли, аби поринути у далеке 17 ст. та побачити історію фортеці. Організатори й учасники свята постарались, щоби мандрівка у минуле була цікавою та захоплюючою.
Під класичні мелодії у виконанні інструментального ансамблю «Опус» на Замкову гору, попри сильний вітер і дощ, почали сходитись глядачі.
Тут на них вже чекали ароматна кава та тематична книжкова виставка від міської бібліотеки, виставка-подорож Бучаччиною від краєзнавчого музею, виставки робіт місцевих умільців, різноманітні майстер-класи, а також відбувалася дегустація напоїв та страв.
Вітер поступово вщухав, з неба ще дрібно сіяв осінній дощ, але з-за товстих мурів фортеці вже пробиралося сонце. Розпочиналося величне театралізоване дійство під режисурою Валентини Простої. Впродовж свята одна за одною оживали постаті 17-18 ст., які нерозривно пов’язані з Бучацьким замком.
З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Віталій Фреяк. Він наголосив, що такі заходи необхідні для того, щоб повернути з забуття спадщину, яка дісталась нам від предків і сьогодні може принести світове визнання. Частиною театралізованого свята був вихід на сцену до мера посланця Миколи Потоцького з настановами сьогоднішньому голові славного міста на берегах Стрипи.
Також на свято завітала заслужена діячка мистецтв, начальниця гуманітарного відділу Чортківської районної державної адміністрації Галина Чайківська.
Захоплюючої атмосфери події додав могутній голос Лесі Горлицької. Далі колоритний віночок українських пісень присутнім подарував ансамбль «Вікторія». Щирим та емоційним був виступ «Тріоди». Чудовим завершенням дня стало вогняне шоу від балету «Нікалекс».
Наступного дня святкування продовжилося у Підзамочківському замку (пам’ятка архітектури національного значення). І, незважаючи на примхливі осінні погодні умови, свято вдалося на славу. Неабияких зусиль до цього доклала режисерка Ганна Ковалишин.
Варто зазначити, що свято у Підзамочківському замку відбувалося не вперше, святкували ще у 2015, 2019 роках.
Після того, як священники поблагословили дійство на добрий початок, запальні та яскраві виступи присутнім подарували аматори Бучацької громади, присутні щиро аплодували «Підзамочківським панночкам», Лесі Горлицькій та ін. На свято також завітали заслужений артист України Володимир Вермінський, авторка та виконавиця власних пісень Ольга Монастирська, драйвовий гурт «NotBad cover band». Завдяки повару Віктору Камінському всі охочі могли зігрітись та посмакувати ароматним, наваристим борщем.
Міський голова Віталій Фреяк запевнив, що наступного року таку подію відзначатимемо не лише у Бучачі та Підзамочку, а й в Язловецькій фортеці. І свята у замках стануть доброю традицією у Бучацькій громаді.
Сподіваємося, що такі святкування привернуть увагу до Бучаччини не лише туристів, а й меценатів, які змогли б спрямувати кошти на збереження і реставрацію пам’яток архітектури.
 
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.