Повідомити новину

Поширити:

Бюджет-2019 — бюджет бідності, зростання тарифів, занепаду економіки. Якщо кошторис на наступний рік ухвалять у такій редакції, то результат буде не на користь держави й народу, заявляє народний депутат від ВО «Свобода» Михайло Головко.
Свободівець подав поправки до проекту держбюджету на 2019 рік, які дадуть можливість перекласти тягар наповнення казни зі звичайних українців на олігархів.
Зокрема, Михайло Головко наполягає на збільшенні фінансування галузі освіти на 1,5 млрд грн. Ці кошти дадуть змогу хоча би вирішити питання виплати заробітної плати педагогічним працівникам. Також нардеп переконаний, що вкрай необхідно додатково передбачити кошти:
– на оновлення матеріально–технічної бази професійно–технічних навчальних закладів – 168 млн грн;
– на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами — 200 млн грн;
– на проект «Нова українська школа» — 300 млн грн.
Михайло Головко наполягає на збільшенні фінансування медичної галузі до 65 млрд грн. Свободівець акцентує увагу на тому, що необхідно збільшити кошти на відшкодування вартості лікарських засобів, таких як інсулін для хворих на цукровий діабет, додатково спрямувати 1 млрд грн на пілотний проект розвитку екстреної медицини, зокрема в Тернопільській області, що дасть можливість закупити нові автомобілі й збільшити заробітну плату медикам.
Михайло Головко запевняє, що суттєвої додаткової підтримки потребують аграрії, адже розуміє, наскільки важливий агропромисловий комплекс у забезпеченні продовольчої безпеки держави. Нардеп пропонує додатково збільшити кошти на:
– фінансову підтримку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників і ягідників — 400 млн грн;
– державну підтримку тваринництва — 300 млн грн;
– здешевлення кредитів сільгоспвиробникам – 1 млрд грн (у проекті – сміховинні 127 млн грн);
– підтримку, зокрема й фермерських, господарств — 1,3 млрд грн.
Украй необхідно збільшити фінансування оборонної сфери, переконаний Михайло Головко. Він пропонує додатково спрямувати:  
– 10 млрд грн – на фінансування заробітної плати військовослужбовцям, підготовку кадрів і військ, медичне забезпечення воїнів, ветеранів військової служби й членів їх сімей, ветеранів війни;
– 3,4 млрд грн – на розвиток, закупівлю, модернізацію, ремонт, озброєння, військової техніки, засобів та обладнання;
– 1,5 млрд грн – на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців ЗСУ.
Важливі поправки до проекту бюджету свободівець зробив і щодо кооперативного руху, а також впровадження молодіжного кредитування.
Михайло Головко усвідомлює, що ухвалення поданих ним поправок не вирішить усіх проблем, що накопичилися в країні. Однак їх прийняття дасть можливість покінчити з ганебним явищем невиплати заробітної плати освітянам і лікарям, підтримати аграріїв, забезпечити обороноздатність України хоча б на мінімально необхідному в умовах гібридної російсько–української війни рівні.
Тарас ПИЛИПЕНКО