gazpostach

«МРІЯ» провела семінар «Ефективне бджільництво в Україні»

Понад 200 пасічників взяли участь у семінарі «Ефективне бджільництво в Україні», який організовувала «МРІЯ» на межі Тернопільської та Хмельницької областей. Семінар став першою частиною фестивалю «Свято файних мрій», який  агрохолдинг проводить уже другий рік поспіль. Цьогоріч він був приурочений бджолярським кооперативам.

Масштабний семінар – нова платформа комунікації і співпраці

Семінар «Ефективне бджільництво України» став платформою обміну інформацією і досвідом між пасічниками з різних регіонів України. «МРІЯ» організувала його спільно з Тернопільською обласною асоціацією пасічників ім. Миколи Михалевича і сільськогосподарським кооперативом «Подільський бджоляр». Такий масштабний захід для бджолярів відбувся вперше.

«Ми запросили надзвичайно цікавих спікерів не лише з Хмельниччини та Тернопільщини, а зі всієї України. Були представники Полтавської, Миколаївської, Івано-Франківської областей. Обговорили багато важливих питань, зокрема, як долати сучасні виклики і бачення», – розповідає начальник відділу регіонального розвитку та зв’язків з органами влади агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк.

Серед актуальних питань, які обговорили учасники семінару, – промислове бджільництво, механізація на пасіці та інші.

«У Східній Україні здебільшого працюють промислові пасіки. Нам було цікаво послухати вичерпну інформацію, як організовують такий процес. Це допомагає нашим пасічникам визначитися, в якому напрямку рухатися далі», – каже заступник голови Тернопільської обласної асоціації пасічників імені отця Миколи Михалевича Олег Беззубка.

За підтримки «МРІЇ» створено 6 пасічних кооперативів

Підтримка сільськогосподарського руху – це один з найбільш успішних проектів «МРІЇ», який передбачає створення кооперативів і надання їм всебічної допомоги. Упродовж 4 років за підтримки агрохолдингу на території 5 областей, де компанія обробляє землі, було створено 27 кооперативів. Співпраця з пасічниками розпочалася рік тому.

«Першим етапом були різні зустрічі, семінари, на яких ми обмінювалися думками про те, в чому саме пасічники потребують допомоги, як наша компанія може підтримати їх. У результаті було створено інтерактивну карту медодайних культур, яка дає змогу бджолярам планувати ефективний медовий конвеєр, щоб вони змогли отримати максимальну кількість меду, відповідно – найвищий економічний ефект. Наступним етапом стало проведення спільних навчань з Гадяцьким аграрним училищем та із Центром зайнятості. 30 пасічників із Тернопільщини і Хмельниччини отримали сертифікати бджоляра третього розряду. Це дало їм можливість реєструвати племінні пасіки. Учасники навчання отримали хороші знання, які допоможуть їм в подальшій діяльності», – інформує начальник відділу регіонального розвитку та зв’язків з органами влади агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк.

Третім етапом співпраці стала підтримка пасічних кооперативів.

«Наша компанія вже підтримала 6 пасічних кооперативів на Івано-Франківщині, Тернопільщині і Хмельниччині. Ми допомогли з придбанням багатокорпусних вуликів та модульних причепів, завдяки яким бджолярі можуть доволі швидко перевозити свої пасіки на великі відстані для отримання кращих медозборів», – зауважує Василь Мартюк.

Карта медодайних культур, розроблена «МРІЄЮ», – вирішення найбільшої проблеми пасічників

Цьогоріч пасічники всієї України, особливо західних областей, зіткнулися з великою проблемою – масовим отруєнням бджіл після обробки полів пестицидами.

«З агрохолдингом «МРІЯ» подібних інцидентів не було. Ця компанія вчасно попереджає пасічників про обробку полів. Також беремо участь у зустрічах, обговорюємо, які хімікати можна застосовувати, які ні. На жаль, так не співпрацюють з нами інші агрофірми. І це призвело до великих втрат», – зазначає голова сільськогосподарського кооперативу «Подільський бджоляр» Володимир Петльований.

Вирішення проблеми запропонувала «МРІЯ». Компанія розробила інтерактивну карту медодайних культур.

«На карті вже зареєстровано 20 тисяч бджолосімей. Це є своєрідним показником затребуваності й ефективності такого проекту, – каже начальник відділу регіонального розвитку та зв’язків з органами влади агрохолдингу “МРІЯ” Василь Мартюк. – На цій карті відображено актуальні посівні площі всіх медодайних культур агрохолдингу, зазначено їхній сорт та прогнозований період цвітіння. Дуже важливо, що є інформація щодо планових робіт з обприскування, необхідної кількості бджолосімей для якісного запилення».

Карта медодайних культур відображає усі області, де «МРІЯ» обробляє землі.

«МРІЯ» використовує виключно сертифіковані препарати, які дозволені і безпечні, тобто не завдають шкоди бджолам. Агрохолдинг здійснює обприскування згідно з законодавством  – виключно вночі і не квітучих рослин. Поки що «МРІЯ» є однією з агрокомпаній, які найбільше сприяють пасічникам. А розроблення карти медодайних культур – дуже важливий крок і проект для розвитку бджолярства», – запевняє заступник голови Тернопільської обласної асоціації пасічників імені отця Миколи Михалевича Олег Беззубка.

Пасічники, які брали участь у семінарі «Ефективне бджільництво в Україні», планують надалі більше згуртовуватись навколо спільних проблем і питань. Бджолярі хочуть домогтися, щоб усі аграрні компанії обробляли поля, дотримуючись норм та правил згідно із законом. А «МРІЯ» далі підтримуватиме розвиток кооперативного руху і бджолярства в Україні.

 

 

 

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*