Повідомити новину

Поширити:

217Однією із найгучніших заяв нового уряду стало висловлювання нового міністра енергетики Ігоря Насалика, який назвав викликом для уряду Гройсмана прийдешнє підвищення тарифів. Про це пише “Сегодня”.
Зі слів Насалика, цього можна уникнути, хоча він і не уточнив, як саме.
У програмі діяльності уряду тарифи згадані один раз – їх обіцяють “зробити прозорими”, також не розшифрувавши поки механізму.
Однак співголова Фонду енергостратегії Дмитро Марунич сумнівається, що це буде ефективно.
“Попередній Кабмін теж дуже багато говорив про перевірку прозорості тарифів. І що за фактом? Їх перевірили і… визнали справедливими. У мене є підозри, що поки це схоже на банальний популізм”, – говорить Марунич.
“Коли діяльність “Нафтогазу” стане прозорою, тоді ми зможемо сказати, якою має бути ціна на газ, тому що прив’язка до ринкової ціни – не більш ніж спекуляція менеджменту. Сьогодні у нас ситуація така, що тарифи дійсно можна навіть знижувати!” – Заявив екс-міністр житлово-комумунального господарства Олексій Кучеренко.
Директор енергопрограмм Національної академії наук України Валентин Землянський зазначає, що на сьогодні у нас в тарифах ЖКГ – замкнуте коло.”
Перевірятимуть тарифи на “комуналку” – вони прив’язані до газу, електрики. Ті прив’язані до меморандуму з МВФ. Але ця робота не змінить ні формат платіжок, ні їх кількість – це визначає НКРЕ, і міністр може тільки щось рекомендувати”, – сказав він.