gazpostach

Маланки змагалися в СиньковіОднією зі своєрідних візитівок Тернопілля, як і багатьох інших сіл Галичини, є збережений від давніх часів народний звичай напередодні і у день настання Cтарого Нового року водити Маланку. Як і багато інших українських народних свят, родом він – ще з язичницьких часів, але змішався з християнством та органічно вписався у Новорічно-Різдвяний цикл.

За доброю традицією, упродовж багатьох літ вечір та ніч з 13 на 14 січня у селах Устя та Горошова на Борщівщині грандіозні дійства з переодяганнями збирали тисячі глядачів. Таку традицію продовжили в селі Синьків. 14 січня цього року уже втретє тут відбувся фестиваль Маланок, у якому взяли участь більше десяти фольклорних колективів із Синькова, навколишніх сіл та з райцентру. На жаль, цьогоріч не було традиційної ходи, казкових фігур, проте виступи більшості колективів вирізнялися оригінальністю, що частково компенсувало брак очікуваного дійства.

Привітали учасників та гостей зі святом народний депутат України Олег Барна, голова Заліщицької районної державної адміністрації Борис Шипітка, співорганізатор та спонсор проведення фестивалю Марія Фірташ.

Ярослав БУЯК

Фото автора

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*