gazpostach

Лілія ФАЛЬЧУК: «Постити потрібно у словах і думках, а не в їжі!»image_721Здається, ще зовсім недавно ми співали колядки, віншували один одного, а вже почався строгий Великодній піст. Щодо того, на скільки його варто дотримуватися, від чого себе позбавляти, є чимало думок. Одні люди зовсім не дотримуються посту, вважаючи, що життя і так зараз важке, тож не варто його ускладнювати ще більше. Інші більше сорока днів вживають лише хліб і воду…

Що ж, це – вибір кожного. Щоб люди не впадали у крайнощі, ми вирішили запитати у фахівця – домашнього дієтолога-психолога, спеціаліста з харчування Лілію Фальчук, як правильно обмежувати себе у певних продуктах і не зашкодити здоров’ю.

Лілія Євгенівна розповіла про випадки, коли люди під час строгого посту, обмежуючи себе у тих чи інших продуктах, надзвичайно важливих для повноцінного функціонування організму, набули купу болячок.

«Кожен самостійно має вирішити, чи постити i як саме це робити. Не обов’язково обмежуватися в їжі. Вважаю, що, відмовляючись вiд м’ясо-молочних продуктів, ми не отримуємо амінокислот, надзвичайно важливих для нашого організму. На мою думку, піст в контексті відмови вiд продуктів тваринного походження не є корисним для здоров’я, оскільки призводить до зниження імунітету, фізичної і мозкової активності тощо».

Що ж робити людям, котрі під час посту вирішили вживати лише рослинну їжу?

«У такому разі у рацiонi неодмінно потрібно збільшити кількість продуктів які містить багато білка, Це – сочевиця, квасоля, бобові. Також варто додати продукти з цільного зерна, висівки, горіхи».

Кому не варто дотримуватись посту?

«Я б не радила цього вагітним жінкам, дітям, хворим, літнім людям, а також тим, які важко працюють.

Любi друзі, постити потрібно у словах i думках, а не в їжі!»

Користуючись нагодою, прошу Лілію Євгенівну дати кілька корисних порад, як вивести організм із «зимової сплячки».

«Взимку обмiн речовин сповільнюється, органiзм накопичує жир, щоб зберiгати температуру тiла в нормi. Коли надворі тепліє, можливе повернення до попередньої ваги. Проте це стається у випадку, якщо ваш обмiн речовин здійснюється нормально. Якщо ж нi, то основнi поради такi:

1) природна очистка кишечника (одну столову ложку клiтковини або висівок (продаються в аптецi) залити половиною склянки кефiру чи води i пити двічі на день за пiвгодини до їжі протягом місяця);

2) детоксикацiя органiзму  (2 л води з лимоном або сироватка, пити протягом дня два-три тижні);

3) фiзичне навантаження, але тiльки те, яке подобається – танцi, бiг, спортзал, аеробіка тощо.

Будьте здорові!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*