gazpostach

«Крила молитви отця Амвросія Крушельницького»

Цьогоріч на Бібліофесті-VIII працівники бібліотек представили унікальну колекцію артбуків. Кожен артбук – це клопітка мистецька робота про духовників Української греко-католицької церкви.  Працівники Тернопільської міської бібліотеки-філії №4 для дітей створили артбук “Крила молитви отця Амвросія”.

Артбук існує в єдиному екземплярі і присвячений греко-католицькому священику, батьку славетної Соломії – Амвросію Крушельницькому. Він був одним з тих Прометеїв, що несли людям світло правди, духовності, дух свободи.

Унікальність артбуку полягає  в обраній тематиці, в нестандартному оформленні, в  матеріалах виготовлення. Палітуркою артбуку  слугує дерев’яна коробка, на якій зображена  об`ємна скульптура рук, складених  у молитві. Ця авторська рельєфна робота належить молодому тернопільському скульптору  Володимиру Дусану.

Кожна сторінка книги розкриває окремий період духовного та культурно-просвітницького життя душпастиря. Артбук складається з 8 розділів: «Будуймо храм в душі своїй», «Духовного причастя світлий шлях», «Родинне дерево Крушельницьких», «Сімейне вогнище», «Тут все священне, все твоє, бо зветься просто краєм рідним», «Стежками душпастиря», «Віра та обов’язок», «Відчинене небо для обраних».  До кожної сторінки підібрані ілюстрації та цитати з Біблії.

Артбук «Крила молитви о. Амвросія» зацікавить не тільки культурологів і релігієзнавців, а й широке коло читачів.

 

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*