gazpostach

Його справу продовжуютьГодину пам’яті у Заліщицькому краєзнавчому музеї присвятили  колишньому багаторічному директорові Василю Івановичу Олійнику з нагоди 70-річчя з дня народження. Працівники музею розгорнули широку виставку фотосвітлин з життя Василя Івановича, серед яких – його праця у школах району, у музеї, у будинку дитячої і юнацької творчості, під час проведення розкопок, участі у конференціях, наукових зібраннях.

Про історика, краєзнавця, археолога, музеєзнавця Василя Івановича Олійника розпочав годину-спомин директор районного комунального краєзнавчого музею Віталій Каспрук.  33 роки Василь Іванович працював у музеї, з них – 17 був його директором. Залишив багату спадщину – розкопки Городища поблизу с.Лисичники, археологічні дослідження на території Заліщицького, Чортківського, Теребовлянського районів,  збір і опис експонатів, поповнення фондів Заліщицького краєзнавчого музею, участь у конференціях і симпозіумах – як всеукраїнського, так і міжнародного рівнів, численні публікації у фахових журналах.

Керівник апарату райдержадміністрації Володимир Лилик акцентував увагу на тому, що краяни та гості Заліщанщини мають чудову нагоду знайомитись з новими сторінками історії, які відкрив, дослідив і зберіг для нас, займаючись професійно улюбленою справою,  археологією  Василь Олійник. Про те, яку пам’ять залишив директор музею Василь Олійник у колег, у написаних працях, у родині, вела мову начальник відділу культури, національностей і релігій Оксана Безушко.

Заступник міського голови Михайло Бандрівчак не знав особисто Василя Олійника, проте, як зауважив,  пишається його заслугами, здобутками в галузі археології, бо вони мають величезне значення для вивчення правдивої історії.

Спогадами зі свого дитинства та років юності, часом і курйозними, які мали місце під час проведення розкопок, відкриваючи деякі таємниці сімейного життя, ділився про батька його син Віталій, який, як і сестра Оксана, продовжує справу батька.

Про історичні знахідки, заслуги в дослідженні історії рідного краю, церков Наддністров’я, відкриття нових імен визначних особистостей Заліщанщини поділилась директор Заліщицької ЦБС, заслужений працівник культури України Ольга Тракало.

Про наукову значимість праць Василя Олійника вів мову археолог, учасник АТО Володимир Добрянський, який  принагідно звернувся до місцевої влади допомогти фінансово, сприяти виданню збірника праць В.І. Олійника.

Завершилась година пам’яті, присвячена Людині високої моралі і порядності, працівнику історичної ниви, археологу Василю Івановичу Олійнику, хвилиною мовчання.

 

Богдан ПАПУШКО

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*