Повідомити новину

Поширити:

223На Тернопільщині може відчутно подорожчати хліб, – такі невтішні прогнози роблять аграрії. Причиною називають масовий експорт зерна за кордон. Це відбувається через його здешевлення на внутрішніх ринках.
Адже нововведення у законодавстві негативно впливають на ведення агропромислового бізнесу, – констатують експерти. Причиною є не лише високі ставки податку, а й відсутність довготривалого мораторію на продаж землі та здешевлення окремої сільськогосподарської продукції на внутрішніх ринках країни.
«Складається таке враження, що сільськогосподарську галузь в Україні хочуть знищити. А це чи не єдина прибуткова та перспективна галузь. Аграрії годують країну. Ми вимагаємо продовження мораторію на продаж землі, а також створення відповідних умов на ринках. У протилежному випадку будемо змушені продавати зерно за кордон. Це неминуче призведе до дорожчання хліба і хлібобулочних виробів. Також можлива ще одна невтішна тенденція – скорочення посівної площі», – відзначив керівник підприємства Борис Довгалюк.
Слід зазначити, що аграрії також прогнозують, що незабаром в Україні почнеться ера імпорту харчової продукції.
zz.te.ua