Доброчинність на благо людям

Агрохолдинг «Мрія», мудро керований паном С.Чернявським, з року в рік стає економічно потужнішим, має вагомі виробничі результати, які дасть змогу збільшувати соціальний бюджет на підтримку інфраструктурних проектів, культури, освіти, медицини тощо. Завдяки його благодійному фонду публічні і шкільні бібліотеки сільської місцевості поповнюються новими краєзнавчими, національно-патріотичними виданнями.

Тривалий період свого життя я присвятив освітній справі. Упродовж 60-річної педагогічної діяльності видав чимало друкованих праць, в тому числі низку підручників, навчальних посібників і популярних книг для студентської та учнівської молоді. Серед них – унікальне історично-літературне видання книга-альбом «Звитяжці незборимої нації: Коломийська і Буковинська округи ОУН-УПА в світлинах», що своїм змістом спрямоване на збереження, утвердження, примноження історичної пам’яті української нації. А історична пам’ять, як відомо, є одним із засадничих чинників нашого державотворення. Як популярне суспільно корисне видання, книга-альбом отримала цілу низку (близько 20-ти) схвальних відгуків на сторінках ЗМІ України – центральних і регіональних. Серед всеукраїнських видань, що позитивно оцінили книгу-альбом, можна назвати газети «Голос України» і «Шлях перемоги», журнали «Дзвін» і «Перевал». Це – пізнавально-виховна праця про тих, хто віддав життя в ім’я України в 40-50 роках минулого століття. На їх прикладах має зростати наша молодь, і книга покликана відігравати провідну роль у національно-патріотичному вихованні сучасного покоління молоді, на долю якого випали нові випробування. Сьогодні героїчний чин українських повстанців надихає на нові подвиги тих, хто зі зброєю в роках мужньо став на захист рідної Вітчизни, яку знову намагається поневолити наш одвічний ворог – московсько-імперський агресор.

Оригінальний навчально-методичний посібник «Вивчення художньої обробки деревини в школі: розвиток творчих здібностей учнів» присвячений популяризації одного з видів українського народного декоративно-вжиткового мистецтва – різьблення та інкрустації. Засвоєння учнями технічних прийомів названих видів художньої обробки деревини подано у нерозривному зв’язку з розвитком художньо-творчих здібностей школярів. А належно розвинуті творчі здібності є однією з найважливіших цінностей людини, які знадобляться їй в будь-якій практичній діяльності. Посібник отримав гриф Міністерства освіти і науки України, а також позитивну рецензію Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

Оскільки названі книги, видані мною за власний кошт з невеликим залученням спонсорських грошей, то і реалізацію, донесення їх до читачів мусить здійснювати сам автор. А процес розповсюдження друкованих видань тепер – нелегкий, оскільки бюджетних коштів для забезпечення ними бібліотек не вистачає. Залишається одна надія – позабюджетне фінансування, яким займаються благодійні фонди.

Щасливий  випадок посприяв мені отримати цінну інформацію про те, що райдержадміністрації, на території яких агрохолдинг «Мрія» орендує землі, тісно співпрацюють з ним у фінансових питаннях. Агрохолдинг має свій благодійний фонд, який допомагає вирішувати низку соціальних заходів, з розумінням ставиться до місцевих проблем, спрямовує необхідні кошти на культурно-освітні потреби.

Нерішуче і з певними сумнівами зайшов я в будівлю агрохолдингу «Мрія», що у Тернополі, в офіс благодійного фонду. На моє здивування, керівники зустріли мене привітно, зі щирим розумінням та готовністю посприяти. З перших хвилин розмови з директором  фонду, мудрим і діяльним Василем Мартюком, та його заступником, розумною і ввічливою Наталею Мельник, якими й мають бути сучасні молоді керівники, відчув увагу і повагу до своєї праці. А це в наш непростий час буває надзвичайно рідко.

Привітна і доброзичлива Наталя Мельник, з милою посмішкою, як промінчик сонця, – це справжнє обличчя благодійного фонду агрохолдингу «Мрія», все пояснила, оперативно підготувала необхідні документи, порадила, допомогла, підтримала, професійно вміло вела супровід договірної частини  оформлення документації.

Першою виявила бажання отримати мої книги для бібліотек району Тернопільська райдержадміністрація (голова О.І. Похилий), а згодом і Козівська райдержадміністрація (голова В.Б. Вітровий). Завдяки фінансуванню благодійним фондом агрохолдингу «Мрія» понад 120 примірників моїх книг не тільки знайшли свого читача, а й виконають свою національно-патріотичну й пізнавально-виховну функцію.

Співпраця благодійного фонду агрохолдингу «Мрія» з місцевими райдержадміністраціями вносить вагомий вклад у розвиток національної культури і патріотичного виховання. Мені пощастило доторкнутися до їхньої доброї справи, бо мої книги стануть складовою частиною в сфері освітньо-виховного процесу нашого краю. Це додає енергії активно діяти, працювати і творити, коли результати твоєї праці затребувані і приносять користь людям.

Я щиро вдячний директору благодійного фонду агрохолдингу «Мрія» пану Василеві Мартюку та його заступнику пані Наталії Мельник за глибоке розуміння необхідності забезпечення публічних і шкільних бібліотек сільської місцевості новими суспільно необхідними виданнями краєзнавчого, національно-патріотичного спрямування.

 

 

Дмитро СКІЛЬСЬКИЙ,

учасник боротьби ОУН-УПА,

заслужений працівник освіти України, професор

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*