gazpostach

До 80-річчя від дня народженняБарвистий світ Ярослава Омеляна
Відомий на Тернопіллі художник у перший день січня святкуватиме своє 80-річчя. Ярослав Максимович Омелян народився 1 січня 1929 року на Львівщині. Закінчив Львівський поліграфічний інститут. Заслужений художник України, член НСХУ з 1983 р., Лауреат премії ім. Братів Богдана і Левка Лепких.
Ярослав Омелян – громадський діяч, Почесний член Всеукраїнського товариства «Просвіта» делегат першого та другого з’їздів НРУ у Києві. Патріотизм його ще з  1950—1959 років, коли був репресованим і перебував   на засланні  в Іркутській області.
З 1959 року  Ярослав Максимович Омелян облюбував собі Тернопль. Усе життя працює в галузі станкової і прикладної графіки, плаката, акварелі, рисунка.
Від 1969  учасник збірних виставок у Тернополі, Києві, Львові, Москві, Пензі, Слівені, Варшаві, Вроцлаві, Кракові, Познані та інших. Провів персональні виставки у Тернополі (щорічно від 1969 р.),уКременці  (1979 р.), у Львові (2004 р.). Виставки екслібрисів у Тернополі у 2002, 2004 р. та у Львові (2004р.).
Твори Ярослава Омеляна у різні роки  експонували у музеях і картинних галереях України і зарубіжжя: Пенза, містечко Зоряне (центр підготовки космонавтів поблизу Москви), м.Клівленд (США) та інших.
Він автор акварелей «Рідна хата», «Ранок», «Катедральний собор у Тернополі», «Вальс берізок» та інших,  портретів Т. Шевченка, Івана Франка, Леся Курбаса, Соломії Крушельницької, Богдана Лепкого та інших, серії естампів, зокрема присвячених 450-річчю Тернополя (1990),
У арсеналі пана Ярослава комплект листівок «Архітектура Тернополя в естампах», 50 проілюстрованих книг, понад 200 екслібрисів: братів Лепких, Ігоря Ґерети, Петра Медведика, Степана Сапеляка, пам’яті Євгена Коновальця, Йосифа Сліпого, Ніла Хасевича, В’ячеслава Чорновола, Андрея Шептицького.
Галина ВАНДЗЕЛЯК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*