gazpostach

Ціна на молочну продукцію в Україні виросте на 15-20%скачанные файлыПро це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока, повідомляє «Агравері».

На ріст цін вплине девальвація гривні, ріст тарифів на електроенергію та зростання закупівельних цін на молоко.

«Наразі закупівельні ціни на молоко активно зростають і така тенденція буде спостерігатися в найближчому майбутньому. На кінець серпня кілограм молока екстра ґатунку вже коштує близько 6 грн, а в розпал осіннього періоду може досягти і 8-9 грн/кг», – розповіла аналітик асоціації Яна Музиченко.

При цьому, за її словами, роздрібні ціни на молочні продукти можуть підскочити на 15-20%. Справа в тому, що дорожчання сировини лише один фактор в ланцюгу ціноутворення.

«Крім того, всі очікують зростання комунальних послуг. У першу чергу електроенергії. До того ж, як передбачає НБУ Україну чекає чергова хвиля девальвації. Як відомо, основна частка комплектуючих, заквасок та ферментів, які використовують у переробці імпортні. Це у свою чергу вагомо вплине на собівартість кінцевого продукту», – зазначила Музиченко.

За її словами, вже цієї осені у магазинах молоко 2,5% жирності в дешевій упаковці буде коштувати 16,20 гривні за кілограм, кефір, також в дешевій упаковці, близько 21 грн за кг, масло 82% жирності – 155-160 грн за кг, а спред (72,5%) – 67-70 грн за кг.

Головна

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*