Повідомити новину

Поширити:

Ми терпляче спостерігали, поки головний тренер БК «Тернопіль» Дмитро Забірченко підбере якісних гравців для команди Суперліги Парі-матч. А потім з нетерпінням чекали, коли ж почнуться товариські матчі, аби в ділі побачити кадровий потенціал і, зрештою, чого сподіватися від гравців, яких зібрали з різних команд і навіть з різних країн. Відтягувати підготовку команди до серйозних і відповідальних поєдинків багато часу не було, адже перші поєдинки Суперліги мають стартувати 8 жовтня. І ось період контрольних поєдинків стартував.
Дебютант елітного дивізіону провів перші контрольні матчі в Черкасах, зігравши проти місцевих «мавп» та южненського «Хіміка».
Гості впевнено виграли у господарів майданчика стартовий відрізок за рахунок солідної реалізації кидків з гри, ефективних дій у швидкому баскетболі та, безумовно, якісному захисту. «Черкаським мавпам» час від часу вдалося вирівнювати гру, позбуватися двозначної переваги, але це не завадило тернополянам зберегти перевагу та довести матч до впевненої перемоги – 79:71. Обидва тренери задіяли широку ротацію, надавши ігровий час усім гравцям, які опинились у заявці на гру.
Вже у протистоянні з досвідченим южненським «Хіміком» дебютант таки поступився. Баскетболісти з берегів Чорного моря лідирували протягом усієї дистанції та здобули впевнену перемогу – 86:76. Але все ж в останній чверті тернополяни показали, що є порох у порохівницях, завершивши її з рахунком 24:19 на свою користь.
Оскільки для БК «Тернопіль» ці поєдинки стали першими в рамках ігрової підготовки до сезону в Суперлізі Парі-матч, експерти звернули увагу на деякі факти:
– Лише один гравець у складі тернополян отримав за два матчі 30 і більше хвилин ігрового часу. Це – Едріен Боуві (у матчі з «Хіміком»). Забірченко рівномірно розподілив ігровий час, загравши майже всіх гравців;
– В обох матчах «Тернопіль» виграв боротьбу на щитах, отримавши перевагу на підбираннях;
– У грі проти «Хіміка» тернополяни більше третини командних очок набрали за рахунок штрафних кидків. Команда виконала їх 39, реалізувавши 30 із них. 27 з 39 штрафних пробили американські легіонери Ворд, Югба та Боуві;
–  У своїх перших контрольних матчах «Тернопіль» часто втрачав м’яча. В середньому за гру – 19 втрат;
– Капітаном у дебютному для команди з Тернополя сезоні в Суперлізі буде досвідчений форвард Андрій Кальніченко.
Наступні контрольні матчі БК «Тернопіль» зіграв у столиці проти «Київ-Баскета». Як повідомив спортивний журналіст і наш земляк Іван Вербицький, досвідчені і титуловані столичні баскетболісти двічі перемогли новачків елітного дивізіону: 88:78 та 97:88. Проте сказати, що перемоги далися фаворитам легко, не можна. Фактично, зламати опір «Тернополя» киянам вдавалося лише в заключних чвертях кожного з матчів. При цьому в першій зустрічі тернополяни у першій половині втратили одного з лідерів команди Олександра Кольченка, який не зумів відновитися після поштовху в спину від значно габаритнішого Владислава Коренюка, не дограв першої гри і взагалі не грав у другій. При цьому сам Олександр зазначив, що загалом з ним усе гаразд, після повернення до Тернополя він відновить тренування й сподівається вийти на майданчик у наступних контрольних матчах проти «Прометея» з Кам’янського.
А повторний матч «Тернопіль» догравав без головного тренера Дмитра Забірченка. Отримавши другий технічний фол за суперечки з арбітрами, Дмитро змушений був додивлятися матч із трибуни, в компанії дружини. Грою команди в цьому відрізку керував його помічник Ігор Білоус.
Після чотирьох контрольних поєдинків Дмитро Забірченко підбив короткі підсумки: «Матчі показали – те, що награємо, вже поступово проглядається. Але помітне й нерозуміння між гравцями. Є проблеми в обороні, над якими треба працювати. Хоча позитив теж є. Та й взагалі, було б недобре, якби свій максимум ми продемонстрували вже у передсезонній підготовці. Мене потішило, що в другому матчі з «Київ-Баскетом» почали спрацьовувати окремі комбінації, гравці стали сміливіше діяти в нападі й підстраховувати один одного. А огріхи будемо виправляти за рахунок тренувань і наступних товариських матчів. Відрадно й те, що на даному етапі підготовки фізично команда готова добре».