gazpostach

Арсен ЛЯХОЦЬКИЙ: “Основне – щоб діти були здорові”Діти – квіти життя. Напевне, цей вислів чув кожен. Як це гарно нам, дорослим, милуватися цими прекрасними милими янголятками, їхніми щирими усмішками, відповідати на сотні запитань, допомагати! А ще нашою основною метою є оберігати життя і здоров’я наших квіточок! І як добре, що серед нас є люди, котрі роблять усе, щоб допомогти діткам, котрі хворіють і потребують негайної медичної допомоги. 

Щовесни в Україні проводили благодійну акцію «Серце до серця». Як розповів представник Всеукраїнського благодійного фонду “Серця до серця” у Тернопільській області Арсен Ляхоцький, все робиться задля закупівлі медичного обладнання для діагностики та лікування дітей.  Ми розпитали у пана Ляхоцького про деталі та заодно поцікавилися, чи відбувався цей захід в умовах карантину.

“Цю акцію організовують щороку навесні. Вона триває приблизно місяць у визначені фондом строки. Цього року проводимо п’ятнадцяту акцію «Серце до серця» під гаслом «Дитяче серденько, живи!» Ми маємо намір закупити кардіологічне медичне обладнання для дитячих лікарень”, – розповів пан Арсен. 

Чоловік каже, зазвичай акції відбуваються у форматі суспільного збору коштів волонтерами, які обов’язково мають спеціально виготовлені скриньки для збору грошей (з визначеними захисними елементами) та бейджі-ідентифікатори (з особистою фотографією, скріплені печаткою Фонду, та таким самим порядковим номером, що й на скриньці) з символікою Фонду, що запобігає шахрайству. Волонтери наклеюють кожному, хто кидає кошти до скриньки, яскраве сердечко – наклейку з символічним смайликом Фонду.

“На жаль, цьогоріч зловісний коронавірус вніс свої корективи. Через суворі карантинні обмеження, ми не мали змоги провести акцію. Однак після завершення карантину неодмінно проведемо. Попередньо продовжили її до 30 вересня”, – додав волонтер.

До слова, Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до Серця» створили у січні 2006 року. Його засновниками є звичайні молоді, але не байдужі до чужої біди люди. Вони поставили мету – порятунок життя і здоров’я дітей та повернення довіри громадськості до благодійних організацій шляхом провадження діяльності за принципами прозорості, простоти, всестороннього контролю і публічного звітування. 

“Вже 24 вересня Фонд провів Всеукраїнську благодійну акцію під гаслом «Почуйте всі!» з метою збору коштів для впровадження “Програми діагностики, лікування та реабілітації дітей з вадами слуху”. Ідея була запозичена у надзвичайно успішного польського благодійного фонду «Великий оркестр святкової допомоги», котрий з 1993 року  організовує такі акції і користується величезною довірою і популярністю. Там у ці дні відбуваються загальнонаціональні свята, різноманітні розважальні заходи, концерти, щоб люди відчували, що допомога іншим – це не тільки приємно, а й радісно. Підтримкою “Великого Оркестру” заручився Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до Серця» після стажування, перейняття досвіду та бажання відтворити свято допомоги, яке повинно стати першим подібним заходом в Україні”, – продовжив чоловік. 

  Пан Ляхоцький каже, основним завданням Фонду є забезпечення у встановленому чинним законодавством порядку медичним обладнанням дитячих лікувальних закладів. Відтак, у Тернопільській області вони закуповують обладнання для Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні. Та є одна умова – діагностика і лікування дітей цим обладнанням здійснюватиметься безоплатно. 

“У 2019 році акція відбувалася під гаслом «Дитяче серденько, живи!» і була присвячена збору коштів на закупівлю обладнання для діагностики та лікування дітей з вадами серця. За кошти, зібрані у Тернопільській області – 403380,0 грн – закуплено сучасне медичне обладнання, зокрема:

– дефібрилятор-монітор ДКИ-Н-10М (ЭКГ, SPO2, НІАД, ЕКС) з функцією (АНД) (електроди багаторазові: дорослі та діти) (223 830,00 грн);

– електрокардіограф  ВЕ1200В 12-тиканальний (34 678,0 грн);

– кишеньковий пульсоксиметр MD300K2 (8 010,0 грн);

– насос інфузійний  МЕ600 зі стійкою (26 862,0 грн);

– монітор електрокардіосигналів добовий SDМ 3 (77 000,0 грн);

– вимірювач АТ ВАТ 41-2 (33 000,00 грн).

У 2018 році за результатами акції у Тернопільській області було зібрано 315957,56 грн, що стало п’ятим результатом серед областей України. На зібрані кошти  фондом «Серце до серця» було закуплено для Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні:

– імпедансний аудіометр АТ235 (ліцензія h) – 1 шт., 307 659,00 грн;

– Shine R 2 HPm потужні 4 смуги – 2 шт., 9820,00 грн.

За 14 років проведення акції в області, зібрано коштів та закуплено обладнання на суму 2 173 004,95 грн.

Чоловік каже,  перед кожною акцією здійснюють набір волонтерів. Щороку зголошується чимало молодих людей.  До прикладу, у Тернопільській області щоразу долучається близько 600 волонтерів – учнів шкіл, студентів, членів молодіжних та дитячих громадських організацій. 

Штаби акції та загони волонтерів діють у кожному районі області. Найактивніші – у Теребовлянському, Чортківському та Бучацькому районах.

У м. Тернополі штаб акції діяв на базі Молодіжного центру (вул.Й.Сліпого, 3, каб.3). У місті найбільше допомагають молодіжні громадські організації: «Пласт – Національна скаутська організація України», «Молодіжний націоналістичний конгрес», «Спілка української молоді в Україні», «Молода «Просвіта», «Іскра любові», студентські ради університетів.    

“Ми завжди намагаємось заохотити небайдужу молодь. До прикладу, 30 кращих волонтерів акції щоліта запрошуємо взяти участь у сплавах річкою Дністер, які організовує для них управління сім’ї та молоді облдержадміністрації. Також колеги з польського фонду запрошують кращих  відвідати музичний фестиваль «Pol’and’Rock» у Республіці Польща.  Коли жив Андрій Кузьма (Скрябін), то він щороку особисто організовував такі поїздки. Він був одним із амбасадорів нашого фонду і другом. Також був волонтером під час фіналів акції, які відбуваються в останній день проведення. Окрім цього, наш Фонд вже декілька років проводить в Україні музичний фестиваль «Вудсток Україна», який є безкоштовним для волонтерів”, – розповів Арсен.

Як з’ясувалося, головним партнером і спонсором Фонду є польський фонд «Великий оркестр святкової допомоги». Координатори і кращі волонтери щороку їздять до Кракова, переймають досвід. Багато підприємців допомагають коштами, знижками. Наприклад, компанія «Автолюкс» безкоштовно пересилає все, що нам потрібно для акції. 

“На Тернопільщині акцію проводимо спільно з управлінням сім’ї  та молоді обласної державної адміністрації,  також нас підтримує й обласна рада, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування. Ми показуємо результат, і нам довіряють. До слова, за даними лікарів, щороку 15000 дітей проходить діагностику чи лікування за допомогою нашого обладнання…

Про наш Фонд можна говорити дуже багато. Та скажу одне, як би нам складно не було, завжди надихає, коли отримуєш результат від своєї роботи, чуєш слова вдячності від лікарів, батьків, а основне – бачиш усмішку дитини, якій ти допоміг чути, бачити чи… жити”.

Зоряна ДЕРКАЧ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*