У федерації баскетболу України минулотижневе протистояння «Тернополя» з київським «Будівельником» вважали одним із найбільш інтригуючих. З одного боку, команди готувалися вже до третього матчу в сезоні й у двох попередніх перемагали виключно тернополяни. З іншого, кияни проводять наразі найкращий відрізок у сезоні, вигравши 7 з останніх 8 матчів.
Козирів жовто-зеленим додавала присутність «рідних» уболівальників на трибунах власного майданчика. І команди одразу максимально увійшли в боротьбу. При цьому темп намагалися задавати господарі. «Будівельник» наздоганяв суперника вже після кількох стартових атак. Втім робив це агресивно, переважаючи тернополян на підбираннях навіть під їхнім щитом. Тож уже під кінець стартової 10-хвилинки кияни вийшли вперед.
На початку другої чверті господарі перехопили ініціативу, поступово відігруючись. На велику перерву команди пішли майже за рівного рахунку – 39:40. Завершення першої половини запам’яталося курйозним епізодом, коли Девенпорт з таким завзяттям атакував кільце «Тернополя», що зрушив з місця цілу конструкцію щита. Пішло кілька хвилин на поновлення гри.
Третя чверть також не виявила фаворита і на заключну 10-хвилинку команди пішли за абсолютної рівності. Лише під завершення зустрічі кияни вирвалися вперед і не дозволили тернополянам відігратися, попри відчайдушні спроби. Відтак, «Будівельник» виборов першу перемогу в сезоні проти «Тернополя» – 77:82.
Після поєдинку гравець жовто-зелених Олександр Кольченко зізнався: «З тією якістю гри, яка була у нас, претендувати на перемогу неможливо. Ми не зовсім відійшли від домашньої поразки «Прометею», важкої і прикрої. І нам ще потрібно виконати багато роботи, аби з нами рахувалися і ми чогось вартували в цьому чемпіонаті».
Самокритично… Коуч тернополян лише додав, що в грі його підопічних немає жодного спаду, але часом так складається… «Сьогодні програли в атлетизмі. Будемо працювати, аби в плей-оф показати максимально якісну гру».
Не менш критичним до обох команд виявився і головний тренер суперника Ігорс Міглінієкс: «Було дуже багато помилок з обох боків. Нам допомогла швидка гра на підборах і швидкі прориви. Ми відчували, що не дуже добре граємо, але продовжували боротися. І це було найважливішим у нашій перемозі».
Після цієї поразки «Тернопіль» залишається на 4 місці турнірної таблиці, пропустивши поперед себе «Київ-Баскет», «Прометей» і «Дніпро». Покращити турнірне становище тернополяни зможуть у двох наступних домашніх поєдинках: 19 березня – з южненським «Хіміком» (6 місце) та 21 березня – з «Одесою» (10 місце). Але хіба розташування команд у турнірній таблиці має значення, адже «Будівельник» посідає 7 сходинку і… Просто треба зібратися, бо один виграш у трьох домашніх матчах – це не той результат, на який заслуговує команда і сподівалися вболівальники.