gazpostach

Виїзд з дитиною за кордон за спрощеною процедуроюНовації законів «Чужих дітей не буває», які набули чинності минулого року,  дають можливість батькам тимчасово виїхати з дитиною за кордон на відпочинок чи лікування за спрощеною процедурою. У Головному управлінні юстиції області роз’яснили, як діяти у найтиповіших ситуаціях.

 

 Дитина виїжджає за кордон з батьком або матір’ю, з якими проживає

 

Якщо ви не перешкоджаєте другому з батьків бачитися з дитиною, то можете поїхати з нею за кордон на термін до одного місяця. Згода іншого з батьків у такому випадку не потрібна, однак, якщо відоме місце його проживання та якщо він належно виконує батьківські обов’язки, йому слід повідомити, куди ви їдете з дитиною, на який час та з якою метою. Під час перетину кордону потрібно пред’явити рішення суду або  органу опіки і піклування про визначення місця проживання дитини.

 

Є підтверджена заборгованість зі сплати аліментів

 

Якщо інший з батьків більше чотирьох місяців не сплачує аліментів, то його згоди на виїзд дитини за кордон не потрібно. Відповідну довідку ви можете отримати, звернувшись до державної виконавчої служби Мін’юсту або до приватного виконавця. В такому випадку термін перебування дитини за кордоном може бути довшим, ніж місяць. До слова, якщо дитина тяжко хвора чи має інвалідність, строк заборгованості скорочується до трьох місяців. Під час виїзду вам потрібно буде надати документ, який підтверджує відповідний стан здоров’я дитини.

 

Дитина виїжджає за кордон з тим із батьків, з ким не проживає

 

Основна умова для виїзду дитини за кордон з тим із батьків, хто мешкає окремо, – повне виконання батьківських обов’язків і відсутність заборгованості зі сплати аліментів. Батьку або матері потрібно рекомендованим листом надіслати прохання до того із батьків, з ким проживає дитина, про надання нотаріально посвідченої згоди. Якщо протягом десяти днів після отримання листа ви такої згоди не дочекаєтесь, можете одержати дозвіл через суд. Згоду або дозвіл треба пред’явити прикордонникам.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*