Повідомити новину

Поширити:

До кінця карантинного 2020 року збитки міста можуть сягнути200 млн гривень
Пандемія коронавірусу істотно вплинула на бюджет міста. Надходження зменшилися, незаплановані видатки – зросли. Якщо одні галузі економіки працювали, то інші змушені були припинити роботу, а частина із них так і не відновилась. Продовження карантину може призвести до ще більш негативних наслідків.
Недоотримані доходи Тернополя мовою цифр
З другої половини березня, коли розпочався карантин, надходження до міського бюджету різко впали. Із запланованих 1153,9 млн грн у першому півріччі 2020 року, надходження склали 1068,4 млн грн, тобто 92,6%.
Не вдалось виконати  податок на доходи фізичних осіб. Із запланованих 533,7 млн грн до “скарбниці” міста надійшло 470,2 млн грн, втрати склали – 63,5 млн.
Від плати за землю та податку на нерухомість недоодержано – 8,8 млн та 2 млн відповідно.
Щоби підтримати підприємців, на квітень міська рада встановила нульову ставку єдиного податку та зменшила у 2 рази ставку на травень для платників І та ІІ груп. За рахунок цих пільг, втрати до бюджету – 7 млн грн.
Через заборону на діяльність закладів харчування та через зниження платоспроможності населення втрати по акцизу склади 5,4 млн грн.
Державні реєстратори та «паспортний стіл» працювали в скороченому режимі. Через ненадання цих послуг виникли збитки у розмірі 3,5 млн грн.
Загалом втрати бюджету Тернопільської громади у зв’язку пандемією коронавірусу за І півріччя 2020 року орієнтовно становили 90,0 млн грн або 10,9 % від запланованих власних доходів.
Що буде далі
До кінця року можливі збитки складуть понад 200 млн грн. Навіть при послабленні карантинних заходів, деякі підприємства не відновили роботу, а інші відновили не в повному обсязі. Тобто буде продовжуватися падіння надходжень до міського бюджету.
Також не надійдуть субвенції по соціальній сфері. Зокрема це стосується субвенції, яка покриває субсидії. У міській раді сподіваються, що кошти від субсидій надійдуть хоча б у наступному році.
Конкретно у цифрах: скільки місто, область та держава виділила коштів на боротьбу з коронавірусом

  • На галузь охорони здоров’я станом на 9 липня виділили 43 млн 644, 4 тис з яких на доплату працівників медичної галузі спрямовано майже 17 млн. Із цієї суми міська доплата медикам, які борються з епідемією, – 15, 5 млн, а з держбюджету – лише 1,4 млн. Хоча Київ заявляв, що самостійно виплатить всі доплати медикам
  • На засоби індивідуального заходу, медикаменти і тест-системи, з міського бюджету витратили 7 млн 147 тис. грн, Для прикладу з обласного – лише 500 тис. грн, а із державного бюджету кошти на це взагалі не надходили.
  • По капітальних видатках з міського бюджету направлено 18, 1 млн (лише 1 млн гривень з обласного бюджету). За ці кошти придбали: апарати ШВЛ- 17 штук, монітори спостережень пацієнтів- 14 штук, бронхоскоп- 1 шт, кисневе обладнання -1 штука, УЗД апарат для кардіології- 1 шт (ціна -2 млн грн), дефібрилятор – 4 штуки, кисневий концентрат -3 штуки, переносний рентген-апарат – 1 штука, УЗД апарат – 1 штука, інфузомати-11 штук.
  • 880 тис. грн виділено для допомоги на школу з футболу та ігрових видів спорту, що на вулиці Бойчуків, де облаштували тимчасовий шпиталь для хворих.
  • 160 тисяч виділено для придбання засобів індивідуального захисту для працівників транспортної галузі – водіїв, які працюють на громадському транспорті.
  • Для працівників дошкільних закладів освіти придбали засоби індивідуального захисту на 1 млн 550 тисяч. Також були придбані засоби індивідуального захисту в тих школах, де було проведено ЗНО. Маски, дезінфектори, термометри були придбані в такій кількості, щоб можна було забезпечити їхні потреби без батьківських грошей.
  • 1 млн 82 тис спрямовано на придбання так званих безворсових килимків (карематів), щоб можна було замінити в усіх дошкільних навчальних закладах. У дошкільних навчальних закладах усі вимоги МОЗу були виконані. На це витратили майже 7,7 млн, а 5 млн 666 тисяч витратили на навіси в садочках для облаштування місць перебування дітей на вулиці (в т. ч. павільйони).

В загальному незаплановані витрати на боротьбу з коронавірусом по Тернополю склали 43 млн 644 тис. грн за 4 місяці.
Дуже показова цифра, що лише 1 млн 365 було виділено з державного бюджету, 1,5 млн з обласного. Все решта з міського бюджету.
Як бачимо, пандемія коронавірусу спричинила значні фінансові втрати у бюджеті міста. Якщо ситуація погіршиться і карантин продовжать, то збитки будуть ще більшими. Усе залежить від того, яка буде статистика щодо кількості інфікованих в Тернопільській громаді.
За матеріалами Центру громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі