gazpostach

Виставка для перших емігрантівНапередодні  Великодніх  свят знаний на Тернопіллі «сірниковий» майстер Мар’ян Вархолік, який уже кілька років мешкає у Торонто, презентував нову виставку.

Цього разу наш земляк дивував канадців портретами відомих українських письменників, діячів. Виставка була організована у домі для престарілих людей, який носить ім’я Івана Франка.

«Для мене цей день був по-особливому хвилюючим. Адже познайомився із першими українцями, котрі емігрували до Канади. Їм  уже по 90 років. Я підготував для них цікавий виступ. Спершу показав короткий відео-ролик, у якому розповів про себе, свою творчість про Тернопільщину. Окрім того, ми поспілкувалися на тему що означають кольори в українській вишивці. Було приємно бачити, як у літніх людей блистіли сльози на очах. Як їм було приємно згадувати про рідний край, традиції, культуру…»

Напередодні Великодня Мар’ян вирішив проекспериментувати та виготовив із сірників різнокольорові крашанки.

«Хоча я далеко від рідного дому, однак хочу зберегти частинку наших традицій, долучати до цього друзів з української діаспори. Повірте, тут усі дуже сумують за рідним краєм.

Веселих свят, смачної паски і ковбаски! Привіт з далекого Торонто!»

Зоряна ДЕРКАЧ

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*