Повідомити новину

Поширити:

Наближаються найочікуваніші свята року – Новий рік і Різдво. Цими днями панує атмосфера веселощів і відпочинку, тож працювати зовсім не хочеться.
Перший вихідний на Новорічні свята припаде на грудень – в Україні неробочим днем є католицьке Різдво, 25 грудня, п’ятниця.
Що стосується четверга 31 грудня, то цей день буде робочим, однак скорочений на 1 годину. Наступного дня розпочнуться триденні вихідні: з п’ятниці, 1 січня, по неділю, 3 січня.
Різдво за юліанським календарем, яке відзначає Православна церква, також порадує нас додатковим вихідним. Неробочим днем буде четвер 7 січня.
Щоб продовжити вихідні, влада рекомендує роботодавцям перенести робочий день з п’ятниці 8 січня, на суботу 16 січня.
Загалом у 2021 на українців чекає чимало вихідних і святкових днів. Впродовж року у нас буде 11 офіційних вихідних днів. А якщо свято припадатиме на суботу чи неділю, то вихідний день традиційно переноситиметься на понеділок. Ці дні визначені у розпорядженні Кабміну № 11-91-р від 30 вересня 2020.
Офіційні державні свята:
1 січня — Новий рік;
7 січня — Різдво Христове;
8 березня — Міжнародний жіночий день;
1 травня — День праці;
2 травня — Великдень;
9 травня — День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
20 червня — Трійця;
28 червня — День Конституції України;
24 серпня — День Незалежності України;
14 жовтня — День захисника України;
25 грудня — Різдво Христове.
Календар на 2021 рік передбачає такі перенесення:
з п’ятниці 8 січня на суботу 16 січня;
з понеділка 23 серпня на суботу 28 серпня;
з п’ятниці 15 жовтня на суботу 23 жовтня.
Вихідні у березні
У березні на українців, окрім традиційних субот і неділь, з 6 по 8 березня очікують три вихідних поспіль. Оскільки 8 березня припадає на понеділок, тож і відпочивати будемо три дні — з суботи 6 березня по понеділок 8 березня.
Вихідні у травні
Міжнародний день праці у травні 2021 припадає на суботу, наступного дня — у неділю, 2 травня, українці святкуватимуть Великдень. Ці вихідні переносяться на понеділок і вівторок. Отже буде чотири вихідних дні — з 1 по 4 травня.
9 травня — День Перемоги на нацизмом у Другій світовій війні – припадає на неділю, понеділок, 10 травня, буде вихідним.
Вихідні у червні
20 червня – Трійця, а 28-го – День Конституції України. Після Трійці матимемо вихідний день у понеділок — 21 червня. Наступний понеділок — 28 червня – теж буде вихідним. Адже на цей день припадає державне свято — День Конституції України.
Вихідні у серпні
Українці відпочиватимуть з 21 по 24 серпня. 23 серпня, яке припадає на понеділок, запропонували зробити вихідним днем. У вівторок — 24 серпня, українці святкуватимуть День Незалежності України. Проте вихідний за понеділок — 23 серпня, потрібно буде відпрацювати у суботу — 28 серпня.
Вихідні у жовтні
14 жовтня – День захисника України – припадає на четвер, цей день офіційно буде вихідним. Щоб українці могли відпочити більше, наступний день, 15 жовтня, теж буде вихідним. У підсумку маємо чотири вихідних дні — з 14 по 17 жовтня. Але за 15 жовтня потрібно буде відпрацювати у суботу — 23 жовтня.
Вихідні у грудні
У грудні, окрім традиційних вихідних, на українців очікує ще один вихідний день — у понеділок, 27 грудня. А все через те, що у 2021 католицьке Різдво припадає на суботу, 25 грудня, тож понеділок буде вихідним.
 

Теги: офіційно