Повідомити новину

Поширити:

На цю мить вони чекали з нетерпінням. Вперше сісти за шкільні парти, познайомитися з однокласниками, вчителькою… Та не судилося. Клятий іноземний вірус перевернув життя з ніг на голову. І поки дорослі ще хоч якось намагаються боротися, сприймати, розуміти, що відбувається довкола, то дітвора – у відчаї.
Не легко цьогоріч школярам, особливо першокласникам. Адже, направду, замість того, щоб знайомитися зі школою, з цікавістю входити в новий етап життя, вони продовжують перебувати вдома з батьками. А з вчителькою та однокласниками спілкуються тільки через гаджети. Такі карантинні реалії «червоної» зони, в якій перебуває значна частина території Тернопільщини.
Та чимало батьків з цим не хочуть миритися. До прикладу, минулого тижня на Монастирищині батьки виходили на мирну акцію протесту під стіни районної ради. Десятки людей вимагали скасувати дистанційне навчання, припинити «знущання над дітьми». Однак жодної реакції з боку влади так і не діждалися.
Напередодні у соцмережах наробив чималого галасу пост активістки з Монастирисьок Світлани Безділь. Жінка повідомила, що в районі батьки першокласників масово забирають документи дітей зі шкіл. Мовляв, нехай цей рік побудуть вдома, а далі, можливо, все втихомириться.
«У нас в районі вже почалися прецеденти, коли батьки забирають документи дітей зі школи, батьки першачків…
Причому в одному з сіл району це вже набуває масового характеру.
Кажуть, що залишать вдома, допоки не припинять порушувати права їхніх дітей на навчання, можливо, до наступного року…
Що робити?
P.S. А тим часом в районі працює базар, на вихідні заплановані весілля.
«Червона» зона, виходить, буває «червоною» вибірково», – написала у допис Світлана.
У коментарях навіть відгукнулася мати школяра, яка забрала документи дитини зі школи. Жінка аргументує свій вчинок тим, що для її дитини це не навчання, а справжнісіньке знущання. Адже як можна навчити дитину писати, читати, дотримуватися дисципліни, шкільних правил онлайн?
Начальниця управління освіти і науки Тернопільської обласної адміністрації Ольга Хома запевняє: йдеться про поодинокий випадок.
«Учні відвідують шкільні навчальні заклади, дотримуючись вимог, прописаних МОЗ відповідно до карантинних зон. Відтак на територіях, віднесених до «червоної» зони, діти поки навчаються дистанційно», – запевнила Ольга Хома.
Щоправда, це стосується усіх, окрім Тернополя. Попри карантин, школярі відвідують навчальні заклади, щоправда у змішаному режимі.
До слова, минулого тижня прийняла рішення відчинити школи і Бережанська міська рада.
«1. З 14 вересня 2020 року забезпечити реалізацію права на освіту жителями Бережанської міської територіальної громади відповідно до ст. 53 Конституції України, Закону України «Про освіту» із обранням за вибором здобувача освіти форми освіти.
2. Адміністраціям закладів освіти забезпечити дотримання працівниками протиепідемічних заходів на період карантину, у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19).
3. Відповідальність за стан здоров’я учнів – здобувачів освіти покласти на батьків…» – ухвалили депутати.
Однак школи у Бережанах все ж залишаються на замку. Діти навчаються дистанційно. Ольга Хома пояснила, що міська рада не має права самостійно приймати відповідні рішення. Це – обов’язки комісії ТЕБ та НС.
До слова, днями Міністерство освіти і науки України надіслало лист директорам шкіл, в якому наголосило на неухильному дотриманні законодавства під час організації освітнього процесу.
Зокрема, у листі йдеться про те, що у разі недотримання вимог законодавства України про охорону здоров’я керівники закладів освіти несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством (стаття 80 Закону України від 19.11.1992 № 2801-XII «Основи законодавства України про охорону здоров’я»).
Як ми повідомляли раніше, на директорів тернопільських садочків і шкіл правоохоронці склали відповідні адміністративні протоколи. Тепер свої права освітяни відстоюватимуть у суді.