gazpostach

Володимир Труш: “Ми повинні подбати про тих, для кого наслідки зараження COVID-19 можуть бути незворотними” Економіка України не витримає повного локдауну, тому Уряд та Міністерство охорони здоров’я разом з епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу розробили збалансований варіант додаткових карантинних обмежень. 

Відтак до 30 листопада 2020 року запровадили карантин вихідного дня. Протиепідемічні обмеження, які стосувалися помаранчевої зони карантину, тепер будуть діяти для всіх регіонів країни.

«Ми до останнього тримали баланс між боротьбою з коронавірусом та повноцінною роботою міст, регіонів. Однак інфекція стає агресивнішою і поширюється надзвичайно швидко. Комусь вдається перенести її легко. Однак ми повинні думати і про тих, для кого наслідки зараження можуть бути незворотними,  –  каже голова Тернопільської ОДА Володимир Труш.

Згідно  з  новими  обмеженнями з 00:00 суботи до 00:00 понеділка будуть діяти нові карантинні обмеження. Заборонятиметься робота торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, робота театрів і проведення масових заходів. Також буде заборонено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе та установах розважальної сфери. Натомість працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, АЗС, об’єкти торгівлі засобами гігієни, ветеринарними препаратами і кормами; фінансові установи, СТО, доставка їжі.

«Я розумію представників бізнесу, які сьогодні турбуються про своїх працівників, хвилюються, чи зможуть виплатити заплату, оплатити податки, комунальні послуги – чи зможуть вижити. Тому поряд з обмеженнями Уряд розробив і пропозиції щодо підтримки підприємців у період карантину. Це програми компенсації та кредитування»,  – додає  Володимир  Труш.

У зв’язку з простоєм виробництва запропоновано заходи підтримки, а саме допомога по частковому безробіттю. Також разом із Торгово-промисловою палатою Уряд опрацьовує механізм реалізації форс-мажорних обставин.

Вже сьогодні підприємці можуть скористатися кредитною програмою «5-7-9». А найближчим часом запрацює Програма портфельних гарантій. Відповідно до неї — до 80% кредиту покриватиметься державою.
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*