Повідомити новину

Поширити:

І знову про наболіле. Коронавірусна інфекція продовжує нахабно завойовувати Європу. Не оминув вірус і Україну. Після запровадження загальнодержавного карантину люди з острахом  очікують на нові результати засідань штабів з протидії COVID-19.
«Дефіцит солі і туалетного паперу?»
Отож, що у нас нового? Як ми уже знаємо, з 12 березня по 3 квітня в усіх навчальних закладах, дитячих садочках та вишах запровадили карантин. Учні та студенти продовжують навчання дистанційно. Однак і це ще не все.  Від 17 березня в Тернополі посилили заходи боротьби з поширенням інфекції коронавірусу. Відтак, в умовах карантину дозволено працювати лише продуктовим магазинам,  закладам, які здійснюють торгівлю засобами гігієни, а також аптекам. 
Чималий галас спричинила новина про те, що у Тернополі нібито закриють на карантин і центральний ринок. Кілька днів поспіль містяни буквально змітали з прилавків крупи, борошно, цукор. А ще, невідомо з яких причин, масово скуповували сіль і туалетний папір. Дійшло до того, що ці товари на кінець дня ставали дефіцитом. Однак під час останнього засідання оперативного штабу щодо недопущення занесення і поширення на території Тернопільської міської територіальної громади коронавірусної інфекції заявили, що у місті таки працюватимуть два ринки – Тернопільський міський та ринковий комплекс «ВІП Маркет», що розташований на вул. Шептицького. Мовляв, вони облаштовані системою вентиляції, водопостачання та водовідведення. Однак додали, що на ринках дозволено торгівлю лише на продуктових рядах. Тож скуповувати харчі на рік наперед не потрібно.
Проте всі інші заклади мають бути закриті.
У Тернополі не зафіксовано жодного випадку COVID-19, а обласний лабораторний центр забезпечений тест-системами. Дослідження проводять усім пацієнтам із підозрою на захворювання коронавірусною інфекцією. 16 березня провели наради з власниками та керівниками ринків, торгових центрів, супермаркетів та інших об’єктів, які працюють на території Тернополя. На позачерговій сесії міськради внесли зміни в бюджет міста та спрямували кошти на придбання додаткових апаратів штучної вентиляції легень, іншого медичного обладнання, засобів медичного захисту, передусім, для медичних закладів.
Відповідно до рішення штабу, з 17 березня  припиняють роботу заклади громадського харчування, торгово–розважальні центри, ринки тощо.
Громадський транспорт курсуватиме Тернополем у звичному режимі. Ймовірно, кількість маршруток дещо зменшиться. Міський голова вкотре звернувся до тернополян: без нагальної потреби не користуватися громадським транспортом. Так, кілька разів на день його дезінфікують, однак цього не достатньо, загроза заразитися все ж існує.
Стосовно області загалом, то правила дотримання карантину схожі. Зокрема, 16 березня під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській облдержадміністрації начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук повідомив:
«В області діє цілодобова «гаряча лінія» з питань коронавірусу. Зателефонувавши за номером «103», можна дізнатися інформацію про отримання медичної допомоги у випадку проявів, схожих на симптоми коронавірусу.
Оксана Чайчук, керівник ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр», додала, що на Тернопільщині не зафіксовано хворих на COVID-19.
«Сьогодні ми вже маємо можливість проводити тестування на наявність захворювання одразу ж, на місці. Якщо випадок інфікування коронавірусом підтвердиться, аналізи надсилатимемо до Києва, а звідти – до Лондона», – наголосила пані Чайчук.
За підсумками засідання комісії прийнято рішення обмежити на території Тернопільської області роботу ЦНАПів та максимально перевести обслуговування населення в онлайн-режим. Також рекомендовано обмежити роботу закладів громадського харчування і торгово-розважальних центрів. Такі обмеження не стосуються аптек, автомобільних заправних станцій та продуктових торговельних закладів. Окрім цього, рекомендовано обмежити пересування населення, зокрема, переглянути режим роботи громадського транспорту тощо. Ухвалено рішення про здійснення лабораторного контролю якості води.
Заходи на всеукраїнському рівні
Згідно з останніми даними Міністерства охорони здоров’я, станом на ранок 17 березня в Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадків COVID-19: у Чернівецькій області – чотири, місті Київ – два та в Житомирській – один, який завершився летально.
Всього з початку 2020 року до Центру громадського здоров’я надійшло 140 повідомлень про підозру на COVID-19 (7 випадків – підтверджені лабораторно, 89 – результат негативний, коронавірусу немає; 44 – досліджують). З початку року вірусологічна референс-лабораторія ЦГЗ протестувала близько 500 зразків на наявність коронавірусної інфекції COVID-19.
У світі було зареєстровано 182 406 випадків захворювання на COVID-19, з них 79 433 особи одужали. За межами Китаю зафіксовано 101 356  випадків у 150 країнах/територіях/регіонах.
17 березня Верховна Рада України ухвалила законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Передбачається, що медпрацівникам, які задіяні на роботах з ліквідації з коронавірусу в Україні, доплачуватимуть 200% до зарплати. Також будуть здійснені доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності.
Законом також встановлюється відповідальність за порушення санітарних норм під час поширення коронавірусної інфекції. Зокрема, для осіб, які можуть бути інфіковані COVID-19, за самовільне залишення місця обсервації (карантину) передбачена адміністративна відповідальність. А за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням буде підвищено кримінальну відповідальність.
Крім того, буде спрощено процедуру державних закупівель товарів для боротьби із коронавірусом. Зокрема, звільнено від сплати ввізного мита та ПДВ лікарські засоби, медичні вироби та медичне обладнання, призначені для запобігання виникненню і поширенню COVID-19. Ціни на товари медичного призначення та соціально значущі товари контролюватиме Кабінет Міністрів України.
Кордони на замку
Із 17 березня  в Україні скасовують усі міжнародні  регулярні рейси: авіа-, залізничні та автобусні.
Рада національної безпеки й оборони рекомендує громадянам України утриматися від виїзду за кордон, а тим, хто наразі перебуває за межами країни, – повернутися.
Для громадян України, які подорожують власним транспортом, працюватиме лише частина пунктів пропуску.  Крім цього, повністю припинене пішохідне сполучення.
Повертаєтесь в Україну чи їдете за кордон – скористайтесь Інтерактивною мапою на сайті Держприкордонслужби, де показано діючі пункти пропуску. Варто поцікавитись і роботою пунктів пропуску на суміжній території, адже більшість сусідніх країн обмежили або заборонили в’їзд для іноземних громадян, а також пасажирські перевезення.
Скасували міжміські рейси
На виконання доручення Президента України та рішення Державної комісії з питань ТЕБ і НС Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.
Постановою запроваджено заборону залізничного, авіа- та автобусних міжміських і міжобласних пасажирських перевезень, а також роботу метрополітенів.
Документом, зокрема, заборонено з 18 березня по 3 квітня:

  • на усій території нашої держави регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;
  • перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

Крім того, з 17 березня по 3 квітня заборонено перевезення пасажирів метрополітеном в Києві, Харкові та Дніпрі.
З 18 березня до прийняття окремого рішення заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом усіх видів внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому).
При цьому АТ «Укрзалізниця» дозволено здійснювати окремі пасажирські рейси у внутрішньому залізничному сполученні, рішення щодо яких приймається стосовно кожного випадку окремо за погодженням з Мінінфраструктури та МОЗ, або ж у міжнародному залізничному сполученні за погодженням Мінінфраструктури, МЗС та Держприкордонслужби.
Далі буде…