Повідомити новину

Поширити:

В катедральному соборі святих Петра і Павла в Мельбурні відбулася інтронізація владики Миколи Бичка на правлячого єпископа Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла УГКЦ в Австралії, Новій Зеландії та Океанії. Чин інтронізації владики Миколи Бичка звершив Високопреосвященніший владика Пітер Коменсолі, архиєпископ Мельбурнської дієцезії Римо-католицької церкви.
Під час інтронізації була зачитана Папська булла і Патріарший декрет про іменування і проголошення владики Миколи Бичка правлячим єпископом єпархії святих Петра і Павла з осідком у Мельбурні. Визнання віри новий єпископ Мельбурнський УГКЦ склав на старовинному Євангелії, виданому у 1891 році в Києво-Печерській лаврі. У Літургії з чином інтронізації взяли участь владики Австралійської Конференції Католицьких Єпископів, священники, диякони, монахи, монахині й миряни УГКЦ в Австралії. На Літургії був посол України в Австралії Микола Кулінич, представники влади міста Мельбурна і громадських організацій Австралії.
У своєму подячному слові владика Миколай Бичок подякував Богові і батькам за дар життя, висловив велику вдячність за довіру Святішому Отцеві Франциску, Главі УГКЦ Блаженнішому Святославу та владикам Синоду Єпископів УГКЦ, своїм попередникам. Він також подякував усім, хто взяв участь у Літургії в Мельбурні і хто молиться та вболіває за це служіння.
Микола Бичок народився 13 лютого 1980 року.  Навчався в Україні та Польщі, здобув ліценціят з душпастирського богослов’я. 17 серпня 2003 р. склав довічні обіти, а у 2005 р. отримав ієрейські свячення. Душпастирював в храмі Матері Божої Неустанної помочі в Прокоп’євську (РФ), був настоятелем монастиря Отців Редемптористів та парафії в Івано-Франківську, провінційним економом. Від 2015 служив на парафії святого Івана Хрестителя в Ньюарку, США, Філадельфійської архієпархії УГКЦ. 15 січня 2020 р. призначений правлячим єпископом єпархії Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ з осідком у Мельбурні після зречення з цього уряду владики Петра Стасюка. Мельбурнська єпархія УГКЦ розпочала свою історію у 1958 році як Апостольський екзархат для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та Океанії. Першим апостольським екзархом був уродженець Збаража, преосвященний владика Іван Прашко. Екзархат був піднесений до рівня єпархії у 1982 році.