gazpostach

   Уміло передає кольором красу навколишнього світуУ рамках цьогорічного книжкового фестивалю «У храмі книг», що відбувся в Бережанах за організації Музею книги, у міській ратуші демонструвалася виставка чудових творчих робіт художника Петра Рака.

Митець радо розповідав присутнім про себе, про свою мистецьку долю, про те, як він утілює Божий дар в життя, як уміє передавати кольором своє світобачення.

Народився Петро Іванович Рак 1949 року в селі Маловоди Теребовлянського району. Малювати любив із дитинства. У 1962 р. родина переселилася в Козову.  Після закінчення СШ №1 два роки працював художником-оформлювачем у побут комбінаті у відділі дизайну та оформлення інтер’єру, скульптурному відділі Тернопільського художнього фонду.

У 1990 році  перейшов на викладацьку роботу  в художню школу ім. Михайла Бойчука. Із 1981 р. пан Петро – учасник групових і персональних виставок із образотворчого мистецтва. Захоплюється також художнім ковальством. За його ескізами виконано чимало оздоб до інтер’єрів та екстер’єрів. Але найбільше щастя для митця-педагога – ділитися набутими знаннями й досвідом зі своїми талановитими учнями.

На бережанців та гостей міста картини Петра Рака справили велике враження, адже вони несуть позитивну енергію, захоплюють кольорами, даруючи радість, натхнення й насолоду. Творчий доробок автора – досить потужний, багатогранний. Краєвиди, портрети, натюрморти талановитого художника прикрашають чимало приватних колекцій шанувальників його творчості у Тернополі, Львові, Івано-Франківську, Косові та інших містах,а також за кордоном – у Канаді, Франції, Італії.

Сповнений мрій та задумів, митець розкриває нам щось нове, своєрідне. У його живописних, графічних та іконописних полотнах відчувається пристрасна любов до рідної землі. У своїх творах неординарно передає красу як навколишнього світу, так і внутрішнє багатство своєї душі.

Тетяна БІДЗІЛЯ

 м. Бережани

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*