08.02.2023 00:27

Повідомити про новину

Поширити:

2230За рік після Дебальцевого і Мінська-2 Росія втратила ініціативу на Донбасі. А Україна відновила боєздатність.
Про це в коментарі Gazeta.ua сказав військовий експерт Олексій Арестович.
“На початку війни у нас були підрозділи, які не втратили боєздатності. Як правило це аеромобільні та механізовані бригади. Вони мали від 500 до 1,5 тисячі військовослужбовців при штатній чисельності до чотирьох тисяч. Зазвичай це були військовослужбовці не бойових підрозділів. Займали посади водія чи з оркестру. В кожній бригаді боєздатною була одна рота. Наприклад розвідники. І перші батальйони бригад, які мали по 200 осіб максимум при штатній чисельності 650. Ще боєздатним був спецназ, хоч і не на всі сто. Тобто Україна мала п’ять-шість тисяч війська, яке могло вийти з пунктів дислокації на техніці, яка заводилася. От їх і кинули на Донбас зупиняти російську агресію. Виглядало це так: 20 чоловік стояли на перехресті, і це вважалося потужною обороною. Ще 20 їхали на трьох БТРах уперед, і це вважалося потужною атакою”, – сказав він.
У червні 2014 року угрупування на Донбасі збільшилося удвічі. Нараховувало 12-16 тисяч.
“Сил було недостатньо. Але керівництво вирішило наступати. Фактично ми розгромили ці ЛНР і ДНР. Але в кінці серпня росіяни ввели шість-вісім тисяч своїх військових. Половину від всього нашого угрупування. Звісно, ми відкотилися назад. Бо не мали резервів. І зайняли з боями досить пристойну оборону. Ця лінія за півтора роки не змінилася, за виключенням Дебальцевого. Там вони зосередили всі сили, познімали підрозділи з інших ділянок. Й залучили штатні російські війська. І таким чином змогли зрізати Дебальцівський виступ. Тоді ще у нас були великі проблеми з технікою і навченістю військових. На 500 кілометрах фронту ми мали 20-30 тисяч військових. 40 чоловік на кілометр. Наша оборона мала осередковий характер. Їхня розвідка вираховувала осередки і била по них”, – пояснив Олексій Арестович.
За рік після Дебальцевого і Мінська-2 наші Збройні сили радикально змінилися, вважає експерт.
“Зараз ми маємо відмобілізовану 250-тисячну армію. Не менше 40 тисяч перебувають у зоні АТО. Армія насичені технікою і навченим особовим складом. Зараз ми маємо боєздатну армію, яка може розгромити Росію. Навіть якщо та піде в наступ з авіацією. Росія втратила стратегічну ініціативу. А ми наростили угруповання і відновили боєздатність.
Нам треба наповнювати війська сучасним озброєнням. Не вистачає керованих протитанкових ракетних комплексів. Потрібні засоби розвідки. Все це робиться, але в недостатньому обсязі. З іншого боку ніхто нам не скаже справжніх об’ємів виробництва. Це таємна інформація”, – зазначив Арестович.
Нагадаємо, 14 квітня 2014 року виконувач обов’язків президента України і теперішній секретар РНБО Олександр Турчинов затвердив рішення про початок антитерористичної операції на Донбасі.
Джерело: gazeta.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.