07.02.2023 11:28

Повідомити про новину

Поширити:
1929819_800x600_t0bJ5GZ73BM6-8 травня в Тернополі відбудеться IV міжнародний Мистецький фестиваль «Ї».
Дійство відбувається в місті щовесни у компанії відомих сучасних поетів, молодих музикантів та художників. Захід проводиться з метою популяризації сучасного українського мистецтва серед тернополян та гостей міста.
На відвідувачів чекатиме денна, вечірня та нічна програма. Зокрема, фестивальні дні пройдуть в «Перемозі», «Козі», в «Бункермузі», у приміщенні «Спілки письменників». Відкриття та закриття фестивалю відбудеться у драмтеатрі.
Програма фестивалю передбачає:
– презентації книг;
– прес-конференції;
– літературні читання;
– виступи музичних гуртів;
– виставки картин та фотографій;
– покази документального кіно;
– залучення максимальної кількості місць, які є культурними й туристичними об’єктами для нашого міста.
Квитки можна буде придбати, як на три дні фестивалю, так і на кожен день окремо.
Історія фестивалю розпочалася в 2013-ому році, тоді кількість відвідувачів була геть не значною, не більше 150 людей,  тепер у 2016, чотири роки по тому, поціновувачів українського сучасного мистецтва понад тисячу й число бажаючих потрапити на захід тільки зростає. За чотири роки існування фестиваль вийшов на міжнародний рівень, серед запрошених «зірок» немало закордонних митців, зокрема з Польщі, Білорусі та опозиційної Росії. 60 найгучніших літературних імен з України, більше 10 музичних гуртів, виставки полотен художників, ніч кінематографу, дискусії та лекторії – все це, аби зблизити українську молодь і мистецтво.
Відвідувачі мали змогу формувати музичну, письменницьку та художню програму самостійно, залишаючи побажання на сайті фестивалю. Також проводився відбір на молодіжну сцену, загалом було відібрано 15 учасників. А тернопільські молоді митці, які мають відношення не лише до літератури, матимуть змогу почерпнути для себе багато цікавого, корисного і залишаться задоволеними.
Участь відомих сучасних митців слова, молодих музикантів та художників створюють атмосферу для роздумів та відпочинку..
Під час трьох фестивальних днів відвідувачі зможуть ознайомитися з літературними новинками та поспілкуватися з авторами. Також заплановано презентації декількох музичних альбомів учасників дійства. В рамках «Ї» відбудеться два унікальні лекторії на важливі для суспільства та культури теми, які зберуть за одним столом еліту українського та закордонного культурного простору і об’єднають їх заради розвитку мистецтва

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.