У тернопільських філателістів новий очільник

 

Тернопільське обласне товариство Асоціації філателістів України очолив відомий бережанський марколюб Олег Поливко. За його кандидатуру проголосувала більшість спілчан краю на своєму зібранні. Олег Мирославович – активний учасник Революції Гідності та АТО. Він автор фундаментальної філателістичної праці – двотомного ілюстрованого каталогу художніх немаркованих конвертів України,  ініціатор випуску різноманітної філпродукції, учасник та організатор багатьох філателістичних виставок. А ще кілька років тому спільно зі своїм колегою Олександром Караневичем він першим з філателістів України презентував власний експонат на віртуальній філателістичній виставці exponet.info, зорганізованій Міністерством культури Чехії.

Відзнака ветерану

70-літній ювілей відзначив знаний філателіст краю Василь Іванович Дідух. Його філателістичні експонати на сакральну тематику знайшли широке визнання у вітчизняній філателії, він володар п’яти медалей, отриманих на національних виставках. З нагоди ювілею та за заслуги в царині вітчизняної філателії Василю Івановичу  першим в нашій області присвоєно почесне звання  «Ветеран Асоціації філателістів України».    

Кращою маркою України визнано зображення Плебанівського віадука

Вітчизняна поштова мініатюра  «Віадук с. Плебанівка» визнана найкращою поштовою маркою України 2018 року. Друге та третє місця посіли поштові марки «Комахи України» та «Скрябін». Автор марки-переможниці – художниця Ірина Медведовська. Приємно, що на аналогічному конкурсі у Європі ця марка посіла почесне друге місце.

Нові видання «Укрпошти»

Цікаві і різноманітні філателістичні видання пропонує поштове відомство нашої держави у другому кварталі ц.р.

Побачать світ поштові мініатюри з нагоди ювілею легендарного футболіста і тренера київського «Динамо» Валерія Лобановського. Шанувальникам рідної мови припаде до смаку черговий випуск маркового аркуша «Українська абетка».

Нова серія «Збройні формації Української революції 1917-1921 рр.» буде репрезентована марками  «Стрілець Української Галицької Армії (УГА)» та   «Козак кінного полку Чорних запорожців». Ювілей цієї героїчної сторінки української історії широко відзначатиметься у червні на Тернопільщині.

Висока оцінка експонатів тернополян

У першому числі журналу «Слово і Час», який щойно побачив світ, у статті «Література і мистецтво України в експонатах ХVІ Національної філателістичної виставки «УКРФІЛЕКСПО 2018»  відмічено і філателістичний доробок тернополян. Зокрема, згадано   добрим словом заслуженого учителя України Володимира Шкільного з Козови. «У його               одностендовому експонаті «Тарас Шевченко і музика»  проілюстровані музичні вподобання поета – від народної пісні до опери. На надісланій 1904 р. поштовій картці з Німеччини зображена сцена з опери «Пророк» і портрет Д. Мейєрбера. В. Шкільного журі нагородило бронзовою медаллю.

Видатні діячі, побут і архітектура України відображені в експонаті  тернополянина В. Матвєєва «Україна на картмаксимумах».

Доробок тернополянина Ю. Ковалькова «Нобелівська премія миру» містить розділ «Український аспект Нобелівської премії миру». За ініціативою американських політиків Д. Маккейна та Х. Клінтон «за завоювання підтримки народу, відстоювання демократичних свобод і громадянських прав» на Нобелівську премію були висунуті президенти України В.Ющенко та Грузії М. Саакашвілі. У 2018 р. Лех Валенса та Верховна Рада України подали кандидатуру О. Сенцова на цю премію. Експонат відзначено срібною медаллю».   

  Георгій КОВАЛЬ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*