Повідомити новину

Поширити:

Збірку різноманітних вражаючих рекордів видають у майже 100 країнах світу 37 мовами. Щороку  продають більше 100 мільйонів екземплярів. Щоби потрапити до Книги рекордів Гіннеса, треба зробити те, що ніхто і ніколи  не робив, або ж побити вже існуючий рекорд.
Головне, щоби під час встановлення рекорду був присутній офіційний представник Книги, який зафіксує досягнення за всіма правилами.
За роки видань у Книзі рекордів Гіннеса знайшли своє місце і чимало українських досягнень. 
Одразу чотири рекорди пов’язані з українським Ан-225 “Мрія” – найбільшим та найпотужнішим у світі транспортним літаком, створеним київським КБ імені Антонова. Ця машина з максимальною спорядженою масою 640 тонн є найважчою на планеті. “Мрія” – найбільший у світі літак, що піднявся в повітря більше одного разу. Розмах крил велетня сягає 88 метрів. Саме ним було перевезено найбільший в історії авіації моновантаж вагою 187,6 тонни. Ще один рекорд “Мрії” встановили в 2012 році: компанія “Антонов” та мистецький центр “Бойко” організували на борту українського красеня мистецьку виставку на найвищій висоті.
У 2014 році в Національному університеті “Острозька академія” студенти читали вірші Шевченка протягом 19 днів! А це — 456 годин. (Збірку перечитали 45 разів від початку й до кінця). Для порівняння: попередній рекорд поставили мексиканці, а тривали читання не 19 днів, а 19 годин.
Через п’ять років Острозька академія потрапила до Книги рекордів Гіннеса вдруге — за наймасовішу археологічну лекцію, яку прочитали для 299 студентів. Вони слухали археолога, кандидата історичних наук Богдана Прищепу, який понад годину виступав для студентів.
Острозька академія – єдиний вищий навчальний заклад України, який є в Книзі рекордів Гіннеса.
Українці можуть не лише рекордно довго читати, а й співати. У 2012 році встановлено рекорд за тривалістю музичного телемарафону національної пісні. Лише українські композиції лунали без перерви на рекламу в прямому ефірі 110 годин. У цей час на сцені виступили 1800 співаків, а також понад 350 груп.
Два роки тому до Книги рекордів потрапив силач зі Львова Олег Скавиш, відомий як Олег Тягнизуб — зубами він тягнув корабель вагою 614 тонн більш ніж 15 метрів. 
Найсильніша жінка планети — донеччанка Ольга Лящук, яка нині живе у Києві. Ця атлетка може підняти будь-який об’єкт вагою більше 200 кг, підняти і перекинути через себе кам’яну кулю вагою 140 кг.
Криворізький каскадер Олександр Турчанинов виконав рекордно максимальну кількість мертвих петель на мотоциклі в металевій сфері діаметром 10 метрів.
Львів’янин Павло Рєзвий у 65 років перетнув Атлантичний океан на звичайному човні! Зробив він це впродовж 61 доби. А протягом 57 діб перетнув ще й Індійський океан. У Балаклавській бухті під час фестивалю шампанського наповнили ігристим напоєм гігантський келих, зроблений вручну зі справжнього скла. Його вага – 50 кг, висота –  1,5 м, а діаметр у найширшій частині становить 40 см. І вмістив 75 пляшок — 55 л шампанського.
До 2014 року Леонід Стадник був найвищою людиною світу. Зріст – 2 метри 57 сантиметрів. Взуття Леонід носив 62-го розміру, а одяг – 70-го. Все шили на замовлення.
Олексій Гуцуляк з Коломиї у січні 2013 року пробув під 70-сантиметровим шаром снігу без одягу 1 годину 20 секунд. Також у 2018 році Олексій Гуцуляк без гідрокостюма і на затримці дихання проплив під льодом відстань завдовжки 61 метр.
Цьогоріч Надія Комарова з Дніпра стала 52-ю українкою, яка потрапила до Книги Рекордів Гіннеса. Жінка прославилася завдяки колекції “сонечок”, що нараховує 11 680 екземплярів.
Український яхтсмен Сергій Найдич без перерви рухався на віндсерфі 71 годину 30 хвилин. 
Сергій Бубка занесений до Книги рекордів Гіннеса як володар найбільшої кількості світових досягнень. На його рахунку – 35 спортивних світових рекордів! Стрибок легкоатлета на 6 метрів з жердиною став світовим рекордом, який він зміг повторити ще 44 рази.
Рекорд Бубки тримався 26 років.
Знаменита українська спортсменка Лариса Латиніна одна з найбільш титулованих у світі гімнасток. З 1964 по 2012 роки вона здобула найбільшу кількість олімпійських нагород за всю історію – 14. Із них 9 – золоті.
Спортсмен з Івано-Франківська Мирослав Федорчак лежачи піднявся та опустився на одній руці 780 разів. 
Українець Микола Куценко пройшов 42 кілометри, жонглюючи м’ячем, Дмитро Халаджі підняв трубу вагою 1022 кілограми, Тарас Корніюк виконав 1303 підйоми переворотом на перекладині. Це тривало 3 години 15 секунд, без відпочинку. І цей перелік можна продовжувати. Відрадно, що  його і буде продовжено…