gazpostach

«Трясли» податківців як грушку

Минулого тижня фіскали області були під пильним оком правоохоронців і зазнали неабияких репутаційних втрат. 3 вересня вранці Служба безпеки України затримала на хабарі начальника оперативного управління Головного управління Державної фіскальної служби (ДФС) у Тернопільській області.

За інформацією СБУ, посадовець спільно з підлеглим керівником відділу вимагав 37 тисяч доларів у місцевого бізнесмена. За цю суму зловмисники обіцяли йому перекваліфікувати кримінальне провадження у справі про нібито несплату податків на більш м’яку статтю.

Правоохоронці затримали обох фігурантів справи у центрі Тернополя – на вулиці Романа Купчинського – одразу після отримання всієї суми хабара.

Відомо, що оперативне управління ГУ ДФС у Тернопільській області очолює 44-річний Олег Дурняк. Як свідчить декларація про доходи і витрати посадовця, за основним місцем роботи він у 2019 році отримав 230,327 грн зарплати, ще 874,700 грн одержав як дохід від відчуження нерухомого майна. У власності родини податківця є три легкових автомобілі, сонячні батареї, котедж у Тернополі, 5 земельних ділянок, квартира та два житлових будинки на території області.

На рахунках у банках у родини Дурняків у 2019 році було загалом понад мільйон гривень.

Уже наступного дня, 4 вересня, СБУ взялася за податківців Головного управління в іншій справі – стосовно розтрати конфіскованого майна.  За попередньою версією слідства, організував оборудку начальник управління фінансових розслідувань спільно з п’ятьма співробітниками: слідчим з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань, начальником відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління, заступником начальника управління – начальником відділу організації стягнення боргу та роботи з безхазяйним майном управління погашення боргу, головним державним інспектором відділу фінансування, бухгалтерського обліку та звітності та старшим державним ревізором – інспектором відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Тернопільській області. Усі вони, перебуваючи у складі відповідної комісії щодо розпорядження конфіскованим майном, діючи за попередньою змовою групою осіб та зловживаючи службовим становищем, безпідставно передали приватному товариству для знищення конфісковані у власність держави спирт етиловий, алкогольні напої та скляний посуд з-під них. Також їх підозрюють в умисному невиконанні  ухвал суду, що набули законної сили та за якими вирішено передати зазначені речові докази відповідним державним підприємствам для їх технологічної переробки із подальшим перерахуванням грошових коштів від реалізації продуктів переробки до державного бюджету.

Зловмисники безпідставно передали приватному товариству для знищення конфісковані у власність держави, зокрема, 57 тонн етилового спирту та велику кількість алкогольних напоїв. Своїми діями вони свідомо порушили ухвали суду, якими вирішено передати цю продукцію відповідним державним підприємствам для технологічної переробки. Кошти від реалізації продуктів переробки мали надійти до державного бюджету.

За висновками експертів, вартість тільки етилового спирту, протиправно переданого чиновниками на утилізацію, становить понад  мільйон гривень.

Наразі 6 посадовцям повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 382 та ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Викриття оборудки провели спільно зі слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Львів, під процесуальним керівництвом прокуратури Тернопільської області, повідомили у пресслужбі СБУ.

За словами Василя Джиджори, начальника управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області, підозрювані впродовж 2015-2019 років вилучали з обігу фальсифіковані алкогольні напої та спирт. Усю цю продукцію, вагою близько шістдесяти тонн, мали передати на спеціалізоване підприємство для переробки. Проте службовці не виконали припис, внаслідок чого держава недоотримала в бюджет кругленьку суму.

Згідно з документами, усю вилучену спиртосуміш працівники ДФС начебто утилізували на приватному підприємстві. Проте це перевірять слідчі.

З’ясовують оперативники, чи не потрапив алкоголь, який мав бути знищений, в торгову мережу Тернополя та області, повідомили у відділі комунікації ГУ НП в області.

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*