Тернопільський студент записав пісню зі світовою компанією

Нещодавно мені випала цікава нагода познайомитися зі звичайнісіньким, на перший погляд, студентом – веселим, позитивним і надзвичайно талановитим. Однак, як згодом з’ясувалося, цей хлопчина має усі шанси стати зіркою світового масштабу, тож колись я дуже пишатимуся цим інтерв’ю.

Молодого музиканта звати Василь Лещишин. Родом він із мальовничого містечка Бережани. Навчається у магістратурі Тернопільського національного педагогічного університету на факультеті інженерних технологій. Друзі, знайомі, родичі знають, що Василь змалку обожнює музику. Недавно йому вдалося, здавалося б, неможливе – записати пісню зі світовою компанією Sony Music. У найближчих планах – заспівати зі світовими знаменитостями… Та не всі знають, скільки йому, звичайному тернопільському студенту, довелося докласти зусиль.

Отже, як ми повідомляли, народився Василь у Бережанах. Змалку обожнював слухати звуки. Записував свій голос. Та як би це не було парадоксально, страшенно не любив заняття з музики. Учителька мало не силоміць тягнула його в музичну школу, однак хлопець навідріз відмовлявся, він терпіти не міг нотної грамоти.

Згодом Василь почав експериментувати зі звуком. На старенький комп’ютер завантажив простеньку програму, за допомогою якої можна було компонувати уривки різних пісень. Так хлопець почав створювати свої інтерпретації відомих пісень.

Згодом йому обридло використовувати чужі пісні, і він, знову ж таки, завдяки комп’ютерній програмі почав створювати власну музику.

«Зізнаюся, коли сьогодні слухаю свої перші пісні, вуха в’януть», – жартома каже Василь.

Саме оця самокритика й бажання до самовдосконалення і змушували хлопця не кидати цю справу на половині шляху, а сміливо рухатися вперед.

Після закінчення місцевої школи Василь вступив до вишу. Каже, обрав комп’ютерну спеціальність через те, що у своїй музичній діяльності використовує різні комп’ютерні програми, йому цей вид діяльності дуже цікавий.

Саме в університеті він познайомився із хлопчиною, завдяки якому й змінилося його життя. Сергій навчається на історичному факультеті, старший на рік. Мешкав у гуртожитку по сусідству із героєм нашої розповіді. Якось випадково він почув музику, що лунала з кімнати Василя, зацікавився. Ось так і познайомилися.

«Він дуже здивувався. Слухав-слухав і запропонував просувати мою музику далі. Так сталося, що Сергій став моїм менеджером. Ми почали працювати в команді. Я писав музику, а Сергій займався різними документами».

Одна була проблема: хлопці зовсім не знали, з якого боку взятися до справи, адже обоє не мали досвіду у розкрутці.

Вирішили почати з того, щоб надіслати треки у різні світові компанії звукозапису. Василь каже, знайшли не менше сотні компаній в різних країнах.

«Надіслали і наївно плекали надії, що ось завтра станемо популярними, гроші потечуть рікою. Ага, вже», – жартує хлопець.

Довго очікували на відповідь, і яким же було щастя, коли їм таки написали представники невеличкої компанії з Італії. «Однак так сталося, що не нам платили за наші треки, а ще й ми виклали останні кошти за їхні послуги. Обіцяли багато, і зрештою зникли.

Так ми отримали перший негативний урок. Однак це нам лише додало азарту. Вирішили, мусимо довести, що чогось варті. Тоді почали вкладати кошти у свій розвиток. Відкладали якісь гроші зі стипендій, відмовляли собі у всьому, бувало, й позичали у друзів. Купували нове обладнання, програми. Тоді побачили, що є результат, адже музика стала більш професійна, якісна».

Сьогодні Василь Лещишин, псевдонім Renomty,  співпрацює з кількома іноземними виконавцями зі Швеції, США, Великобританії, Австралії, Нідерландів.

Ба, більше того, нещодавно хлопець записав трек “DJARA”  разом із Sony Music Entertainment. Ця компанія є другою у світі за популярністю, у ній записувались найвідоміші світові зірки шоу-бізнесу. Сьогодні трек тернопільського музиканта – у десятці кращих у різних музичних рейтингах…

Зоряна ДЕРКАЧ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*